Nükleer Santral Kurulsun Mu?

Esas sorun niye bunca zamandır, nükleer güçe sahip olmadığımızdır...

Almanyada güneş panelleri 20 gigawatt elektrik üretiyormus saatte . Türkiye'mizde böyle temiz enerji kaynaklarını kullanmam jeopolitik olarak çok elverişli

nükleer santral kurulmalı bence ama bunun yanında rüzgar türbünleri ve güneş enerjisinede ağırlık verilmeli.

Elbette kurulmalı neden herşey Türkiye ye geç geliyor ki...

arkadaşlar doğru nükleer santral tehlikali ancak önlem alınmazsa tehlikeli bunun gerisinde kullanılırsa hem ekonomik hem enerji hem de siyasi güvenlik olarak avantajları olabilir bunları gözardı etmeyelim lütfen ben de nükleer santrale karşıydım ta ki önlemleri alındığında nasıl avantajlar sağladığını öğrenene kadar

Tabikide kurulmalı hiç bir zararıda yok saten etrafımızdaki bütün ülkeler nükleer santralden üretiyor enerjisini biz geç bile kaldık radyasyon gibi zararıda çok yok onun için güvenlik duvarları yapılıyor 7 kattan oluşan onun yanında yenilenebilir enerji kaynaklarının kullanılması bakımından ülkemiz çok elverişli ama ülkemizde yatırımlar yeni yeni yapılmaya başlıyor geride kalma TÜRKİYEM

bence kurulsunki forumdaki konuda kapansın. since 2006 :D

nükleer tercih etmek yerine sartların getirdigi bir suru enerji çesidi var arkadaslar...Biz ki turk milleti olarak bircok alanda kendimizi koruyamazken ..bir ulkede teror orgutu elini kolunu sallıyorken cevredeki hicbir komsusu turkiyeyi sevmiorken hatta fabikalada ürettigimizi denize doken pisliklerimizi kumsallara saklarken dogal kaynaklarımızı nükleersiz kiletirken nükleer olursa basımıza geleceklerin boyutunu siz dusunun .. sogutulması gereken cubuklar karadenizde cıkan atıklar akdenizde biz dogru duzgun bina yapmayı 10 sene once ogrendik biz 99 da tüprası sonduemedik ben izmitteydim ve yan komsum itfaye sefiydi adam canımamı susadım nasılsa birileri gelir dedi biz orada nasıl salam bir bina yapıcaz (torpilsiz ) bilinçli calısan nasıl bulucaz bence en az bi 30-40 sene daha zihniyet belki temizlenir umuduyla ertelememiz lazım bu olayı...

Evet arkadaşlar bir enerji üretim santrali çalışanı olarak kesinlikle kurulmalı.
Tabiki zararları olduğu kadar bir çok faydası ve avantajı var , ama biz ne yapıyoruz sadece olumsuz yanına zararlarına bakıyoruz , peki neden faydalı yanlarına bakmıyoruz bakamıyoruz.Baktırmıyorlar bizlere hep faydalı şeylerden uzak tutmak için zararlı kötü yanlarını göstermişler ve hala gösteriyorlar.HES kuracaklar bırılerı cıkıp eylem yapıyor istemıyoruz , nükleer yapalım diyorlar istemiyoruz diyorlar dedirtiyorlar, tabiki birilerinin işine gelmiyor devletimizin milletimizin kazanması ve ucuza mal etmesi.1 adet nükleer santral enerji üretimi 8 ile 16 mega watt arasında değişiyor bu da demek oluyor ki tam kapasite ile çalışan ortalama 8 ile 16 adet termik santral demektir yanı etrafa verdiği bacadan cıkan zararlı gaz ve kül ü siz düşünün, o patlayan nükleer santraller ise ilk yapılan eski santraller yeni yapılanlarında yüksek teknolojı ve guvenlıkler mevcut , elimizde ham maddemiz uranyumumuz varsa değerlendirip üretime hemen geçmeliyiz artı uranyum zenginleştirmekte önemli artı bir ülkeye 2 farklı ülke firma santral kurdugunda 3. cu santrali bizde kurabılme yetenegıne sahıp olacagız,eğer ki zararlarından endişe eden arkadaşlar varsa ben ecelımle ölmek istiyorum diyenlere bir kaç örnek vermek isterim , cep telefonu - bılgısayar- tv - elektrık elektronık her türlü enerjili aletler manyetik alan yayar ve radyasyona maruz kalırsınız bunlarıda kullanmamalıyız , sigara dumanı ve araba egzozundan cıkan zararlı gaz ve dumanlar bunlarda zararlı kullanmamalıyız bunlar gıbı bır suru örnek var verebılırız, o yuzden bıraz dar degılde genıs dusunmelıyız akla ve mantıga uygun düşünelim yarar -zararı değerlenırerek , bilmiyorum belki bana göre doğru gelen başkalarına göre yanlış gelebilir herkesin düşüncesine saygı duyuyorum buda benım düşüncem saygılarımla.

Forum istatistikleri

Konular
128,149
Kullanıcılar
449,891
Son üye
Ercan29

Yeni konular

Geri