Nötr Sorunu

S.a Arkadaşlar Hepinize Hayırlı işler diliyorum. Benim ufak bir sorunum var ve Sizede Danışmak istedim.
Bir Binada Aydınlatma sisteminde 3 sıra 6 şarlı florasan lamba döşeli ve 1 adi anahtar 2 tanede komitatör anahtarla açma kapama yapılıyor. Yanlız sorun projeyi çizen mühendistenmi yoksa başka birinden mi kaynaklı bu anahtarları kapının girişine değilde başka bir yere koymuş ve akşam erişimi zor. hem uzak hemde fener olmadan gidemezsin karanlık. bu binanın 3 4 yeri böyle ben diğer yerleri kumandalı sistem yaptım fakat son olarak bu bahsettiğim yerde başarız oldum. başarız olmamın sebebi de nötr kablosunu anahtarlara inmemişler alçıpan tavanın üstünde buatta toplamışlar ve ben oraya erişim sağlayamıyorum. Nört'rü başka yerden alma olanağım varmı yoksa tek çıkar yol o buata ulaşıp nötr den ek almam mı lazım. Kullandığım marka çata 3 lü led aydınlatma kumandası. Şimdiden Teşekkür ediyorum.

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Neyin adaptörü ?

Lambalar fşüoresant lambaların içinde cihazı takabilecek kadar boşluk yok mu?anahtarı iptal edip anahtar kablolarını birbirine bağlasanız flüoresant lamba nın içine cihazı koysanız elektrik cihaza kadar direk gelir lambanında nötrünü kullanırsınız uzaktan kumanda ile flüoresant devresini çözebilirisiniz cihazın ebatları uygunsa tabi

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,166
Kullanıcılar
449,931
Son üye
mecuxell

Yeni konular

Geri