Nötr olmadan 3 fazli kaçak akım kesici kullanilabilir mi?

Nötr neden gerekli olsun ki. ABB nin Nötrsüz çalışan tipleri mevcut
Tam aradığım ürün bu... Bu ürünün Açık kodunu yazabilir misiniz.. 204 modellerinin arasında bulamadım..

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
şöyle ufaktan bi araştırdım ilgili ürün ABB Türkiye'nin satış listesinde mevcut. fakat KAKŞ'nin sadece AC tipinde olması büyük handikap. konu sahibinin inverterini tam sinus kabul edersek ABB'nin B tipi KAKŞ'nin kullanılmasının daha doğru olacağı kanaatindeyim. B tipinin üç kutuplu olanı listede yok fakat tedarik edilebilirse o da olur vesselam.

şöyle ufaktan bi araştırdım ilgili ürün ABB Türkiye'nin satış listesinde mevcut. fakat KAKŞ'nin sadece AC tipinde olması büyük handikap. konu sahibinin inverterini tam sinus kabul edersek ABB'nin B tipi KAKŞ'nin kullanılmasının daha doğru olacağı kanaatindeyim. B tipinin üç kutuplu olanı listede yok fakat tedarik edilebilirse o da olur vesselam.
Hocam B tipine muhtemelen sürücü parası isterler.

affınıza sığınarak kendi mesajımda düzeltme yapıp ekleme yapmam gerekiyor:

1- konuda fotosu paylaşılan ABB ürünü RCCB değil RCBO.
2- ilgili ürün A tipi kaçak akım ile C tipi otomatik sigorta kombini.
3- bu ürünü ABB Türkiye'nin satış listesinde göremedim.

i verdiginiz cevapta dahi hala nötr'den bahsediyorsunuz. Ben diyorum ki sürücü kullanıyorum. Elimde 600V DC ve ondan 400V AC üreten frekans invertörü yani sürücü var. Bu sürücü sadece L1 L2 L3 ya da UWV diyelim uretiyor. Ortamda nötr YOK Kİ :) Nötr olmadıği için soruyorum.L1L2L3 'ü KAKŞ''nden geçirsem ve ne girişe ne de çıkışa nötr baglanmasa KAKŞ görev yapar mı? Lütfen kızmayin nötr vardi da biz mi bağlamadık :) saygı ve selamlar..
O zaman BB nin nötrsüz kaçak akımını kullanın ben nötürsüz bir devrede kullanmadım o yüzden bilmiyorum sonuç ne olur tahminimce atar ama denemek lazım sizde deneyip sonucu yazın lütfen maden böyle devre var elinizde

Bulsam kullanacağım 😅

Bulsanızda katalog A ve AC tipi var .

https://www.factomart.com.sg/abb-circuit-breakers/residual-current-devices/rcbo-ds200/#ds203

Sistemize göre tipi seçmek !!!

tip.png

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
127,965
Kullanıcılar
449,612
Son üye
esperran

Yeni konular

Geri