Nötr hattında fazla akım çekimi

tekila

Üye
merhaba arkadaşlar mevcutta yer alan panonun birine L1 50 L2 52 L3 54 amper çekiyor nötr de geçen akım 107 amper geçiyor fazlar arası dengesizlik yok pano mekanik panosu neden fazla gözüküyor?

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
merhaba arkadaşlar mevcutta yer alan panonun birine L1 50 L2 52 L3 54 amper çekiyor nötr de geçen akım 107 amper geçiyor fazlar arası dengesizlik yok pano mekanik panosu neden fazla gözüküyor?

Normalde 9,5 amper civarı akım geçmesi beklenir verdiğiniz değerlerden akım ve gerilim harmoniklerini ölçtürmekte fayda var.

merhaba, ölçümü enerji analizörü yapıyor ampermetre ile teğit ettim aynı

Analizörle ölçüm yaptıysanız aşağıdaki dosyadaki neticelere benzer sonuçları da görüyor olmanız gerekir.
Nötr'de THDI yani toplam akım harmoniğiniz %50 üzerinde olmalı.
Rezonans ve yangın riskiyle karşı karşıyasınız !

Ekli dosyalar

• HARMONİK_ÖLÇÜM_RAPORU.doc
    133.5 KB · Görüntüleme: 60
Son düzenleme:
bulabildin mi bir şeyler, ben de aynı durumu yaşıyorum şu an

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
127,964
Kullanıcılar
449,610
Son üye
cagriaytmz

Yeni konular

Geri