Nötr dönüş problemi

alishanli

Üye
Herkese merhabalar. Evimde tasarruflu ampul kullanıyorum. Daha doğrusu 220v led kapsül ampul. Anahtarı kapattığım zaman ampuller çok kısık şekilde yanmaya devam ediyor. Anladığım kadarıyla nötr de bir miktar elektrik var bu sorunu nasıl çözebilirim. Faz toprak arası 240v toprak nötr arası 0v çıkıyor ölçüm yaptığım zaman.

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Led ampullerde bu kisik yanma ya da kıpırdanma problemi birçok konu başlığı altında tartışıldı. Sundandir diye net bir cevap da malesef ortaya konulamadı. Faz nötr ölçüm değeriniz nedir? Kacak akim röleniz var mı ?

Led ampullerde bu kisik yanma ya da kıpırdanma problemi birçok konu başlığı altında tartışıldı. Sundandir diye net bir cevap da malesef ortaya konulamadı. Faz nötr ölçüm değeriniz nedir? Kacak akim röleniz var mı ?
Teşekkür ederim kullanılan anahtar normal anahtar ışıksız. Faz nötr arası 240v çıkıyor ve evet kaçak akım rölesi var.

Konunun çözümünü size bıraktım . ( Ben tatil yapmak istiyorum )
Takipdeyim . ( görüntü var ses yok )

Kedidir o kedidir .

Kolay Gelsin Sağlıcakla kalın .
Vatan hizmetinde tatil olmaz . Yok öyle dokuz dönüm bostan yan gel yat osman. Derdi olan geldi mi buraya kim döküman ve link dolduracak 😂

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,595
Son üye
Ferden1011

Yeni konular

Geri