nötr barası olmayan pano

haks34

Üye
Arkadaşlar merhaba;
nötr barası olmayan bir pano var..3 faz ve toprak barası var.
bu panoda 30 mA röle kullanılması gerekmekteymiş????
bu konuda bilgi sahibi arkadaşların önerisi nedir?
saygılarımla..

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Arkadaşlar merhaba;
saygılarımla..

pano kaç kw ? panoda yer varsa nötr barası yap 3 faz ve nötr ü roleye gir çık linyelere dağıt panoda nötr toprak kısadevresini kaldır şayet varsa

yer yoksa toprak barasını nötr barasına çevir yine 3 faz nötr ü roleye gir çık linyeye dağıt topraklamayı pano şasesine bağla

pano gücü küçükse nötr bağlantın 1 veya 2 tane ise baraya gerek yok 3 faz nötr ü roleye gir çık nötr ü role çıkışında birleştir

argüman senaryo çok yeterki sağlam bağla

Öncelikle teşekkürler;
250 A giriş şalteri var . pano kapağından kumandalı..
Telemekanik sürücülü 22 kW motoru kontrol ediyor. 15 adet de en büyüğü 5,5 kW motorlar var herbirinin ayrı sigortası var. bağlantılarda 3 faz ve toprak ....
Benim sorunum burada 30 mA röleyi nasıl bağlayacağım.
herkese iyi çalışmalar.

250 amp tmş varsa girişte panon büyük olmalı dolayısı ile nötr barasıda yapabilirsin veya yer açabilirsin

kaçak akım ve yangın korumalı termik manyetik şalterler var 250 amp şalterle değiştir

Teşekkürler; yarın deneyeceğim..

Arkadaşlar merhaba;
saygılarımla..

sn.haks34,
Toroidal akım trafosuyla beraber kaçak akım rölesi kullanırsanız,sorunu çözebilirsiniz

kendin bitane bara yap ya da acil bağlanamsı gerekiyosa toprak barasını nötr barası olarak kullan toprakları sök ondan sonra nötr barası geldiğinde de onu toprak barası olarak kullanırsın.

380V/220V 100W trafolar var . Böyle kullanabilirsin.

Konuya nereden denk geldim bilmiyorum. Sonuç olarak bir şey yaptınız mı bilgi amaçlı merak ediyorum. :)

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
127,964
Kullanıcılar
449,610
Son üye
cagriaytmz

Yeni konular

Geri