Nöbetçi eczane

vaddis

Üye
Herkese merhaba arkadaşlar ben 60x60 nöbetçi eczane led tabela yazılımı arıyorum pic16f628 yardımcı olabilecek varmı

Pic le yapman sartmi?
P10 tabela daha basit kullanışlı

o da olur ama ; benim hazır arızalı nöbetçi eczane tabelam var.devre hazır pic arızalı ve takacağım pic boş. yardım için teşekkürler.

O is malesef oyle olmuyor.

Siz o projeye ait pic icin olan hex kodunu bulmazsaniz baskasinin hazirladigi hex kodu o tabelaya uymayabilir.

Orjinal yazilimda calisma frekansindan tutun animasyon c2sidi ve ayrica pic in hangi giris cikis pinlerini kullandigi bilinmesi gerekirki yazilimi yeni pic e atip taktiginizda duzgun calissin.

Bunlardan biri yanlis ise o yazilim o tabelada calismaz.

O is malesef oyle olmuyor.

Siz o projeye ait pic icin olan hex kodunu bulmazsaniz baskasinin hazirladigi hex kodu o tabelaya uymayabilir.

Orjinal yazilimda calisma frekansindan tutun animasyon c2sidi ve ayrica pic in hangi giris cikis pinlerini kullandigi bilinmesi gerekirki yazilimi yeni pic e atip taktiginizda duzgun calissin.

Bunlardan biri yanlis ise o yazilim o tabelada calismaz.
açıklamanız için çok teşekkürler, fakat tabelanın çalışma prensibi çok basit e harfi tek başına tüm ledler 1 ve ya 0 dır. e yi çevreleyen 3 çizgi var onlar sıralı çalışıyor, o da önemli değil. 3 gizgide tek yaıp sönebilir. bu durumda şuna ihtiyacımız var

1 pic te E harfi ve çevresindeki ledler 1 konumunda iken sabit yanacak.

2 pic te E harif ve çevresindeki lerler pic e entegre edilen möbetçi anahratı ile önce E yanıp söner sonra çerçevesi yanıp söner youtubede nöbetçi eczane tabela videosu var

özetle tabela 2 konumlu bir sabit yanar ikincisi yanıp söner.

ayrıca pic in hangi çıkışları olursa olsun ona göre ben devreye tadilat yapabilirim.

1 giriş ve 2 çıkışa ihtiyacım var

açıklamanız için çok teşekkürler, fakat tabelanın çalışma prensibi çok basit e harfi tek başına tüm ledler 1 ve ya 0 dır. e yi çevreleyen 3 çizgi var onlar sıralı çalışıyor, o da önemli değil. 3 gizgide tek yaıp sönebilir. bu durumda şuna ihtiyacımız var

1 pic te E harfi ve çevresindeki ledler 1 konumunda iken sabit yanacak.

2 pic te E harif ve çevresindeki lerler pic e entegre edilen möbetçi anahratı ile önce E yanıp söner sonra çerçevesi yanıp söner youtubede nöbetçi eczane tabela videosu var

özetle tabela 2 konumlu bir sabit yanar ikincisi yanıp söner.

ayrıca pic in hangi çıkışları olursa olsun ona göre ben devreye tadilat yapabilirim.

1 giriş ve 2 çıkışa ihtiyacım var
Konuyu nasıl çözdünüz? Bnde ki tabelada surekli flaş modunda yanıyor. Sabit modda yanmıyor

Bu tabelalardan birkaç tane (hatır gönül) tamir etmek zorunda kalmıştım ,
çok kötü tasarımlar hatta tasarım demeye şahit lazım.

Bahsettiğin arıza genelde anahtar girişine işi bilmeyen birinin 220V bağlamasıyla oluyor,
bazen picin sadece buton bağlı bacağı bozuluyor.
Pici söküp anahtarın bağlı olduğu bacağı
ölçü aletiyle kısa devre modunda gnd Vdd pinlerine karşı ölçerek birine kısa devre olduğunu görebilirsin.

Çözüm pici değiştireceksin tabi yazılım lazım, halledilmeyecek bir şey değil.

Bu tabelalardan birkaç tane (hatır gönül) tamir etmek zorunda kalmıştım ,
çok kötü tasarımlar hatta tasarım demeye şahit lazım.

Bahsettiğin arıza genelde anahtar girişine işi bilmeyen birinin 220V bağlamasıyla oluyor,
bazen picin sadece buton bağlı bacağı bozuluyor.
Pici söküp anahtarın bağlı olduğu bacağı
ölçü aletiyle kısa devre modunda Gnd Vdd pinlerine karşı ölçerek birine kısa devre olduğunu görebilirsin.

Çözüm pici değiştireceksin tabi yazılım lazım, halledilmeyecek bir şey değil.
Pıc onundekı drenc ıle pıc arızalanmıs. Muhtemelen arapuar olan uca 220v ceryancının bırı

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,849
Son üye
cagan20

Yeni konular

Geri