MYO LİSAN TAMAMLAMA FIRSATI HERKESE MÜJDE

mylifese

Üye
LİSANS TAMAMLAMA İÇİN TARİHİ FIRSAT
www.myolisanstamamlama.orgMerhaba Sn. Meslektaşlarım,Günümüz itibariyle Tekniker meslektaşlarımızın, Kamu, Özel Sektör ve Serbest çalışma alanlarında sahip olduğu kazanılmış haklar son 30 yılda tek tek ellerimizden alındı. MYO’dan mezun olan genç tekniker maalesef iş bulamamakta farklı mesleklere yönelmektedir. Serbest çalışan meslektaşlarımız ise yaptıkları işlerle ilgili mühendis imzasına muhtaç hale getirilmiştir. Kamu da ise durum aynı benzerlikleri yansıtmaktadır. Emekli teknikerlerin ise asgari ihtiyaçlarını dahi karşılayamadığı bir duruma getirildik. Sorunların ağırlıklı bölümüne farklı meslek gruplarının lobi çalışmaları neticesinde, tuzu biberi bölümüne ise dağınık tekniker örgütlenmeleri ve bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmaya çalışan tekniker örgütlerinin yönetim metotları ile hapsedildik.Sizlerinde huzurunda, ülkemizde kurulu bulunan tüm tekniker örgütlerinin yol yakınken kendilerini fesih ederek, Teknikerler Birliği çatısı altında mcadele yürütmelerini ve meslektaşlarımızın faydasına olacak projelerde yer almalarını öneriyorum. Çok başlılık Teknikerlerin her türlü yasal haklarının dahi farklı yasalarla ellerinden alınmalarına neden oldu, lisans tamamlama çalışmalarımıza da ayak bağı olmamalarını diliyorum.Ancak;Teknikerler Birliği tutarlı ve uzun soluklu bir mücadeleyi göğüsleyerek bu makus talihe köklü çözüm üretmek üzere misyonunu konuşturmaya başladı.Anayasamızın amir hükümlerine göre teknikerler aleyhine eşitlik ilkesinin çiğnendiğini, mesleki özgürlüklerimizin kısıtlandığını, ülkemizin yüksek öğrenim kurumlarından nitelikli mesleki bilgi formasyonu alarak mezun edilen meslektaşlarımızın diplomalarının yalnızca bir kağıt parçasından ibaret olamayacağını ülke yöneticilerine aktardık.AB müktesebatı çerçevesinde uluslararası geçerliliği olan “YAŞAM BOYU ÖĞRENİM” çerçevesinde lisans tamamlama kapılarının koşulsuz açılması gerektiğini dile getirdik.Y.Ö.K. Yetkilileri, Üniversite Rektörleri, M.Y.O. Yöneticileri ile sempozyum, panel ve seminer çalışmalarında bir araya geldik.Tüm bu özverili çalışmalarımızın neticesinde “TARİHİ FIRSAT” yakalamış durumdayız. 2012 – 2013 Öğretim yılı itibariyle sizlerin Lisans Tamamlamaya başlamaları işten bile değildir. Geç kalırsak inanın bu tarihi fırsatı tekrar yakalayabilmemiz belki en az on yılımızı alacaktır.Meslektaşlarımızın bizlere yalnızca üyelik desteği ile sağlayacağı bir yapı çerçevesinde, yine meslektaşlarımızın faydalanacağı LİSANS TAMAMLAMA fırsatını sizlerle paylaşmaktan memnuniyet duyacağımızı belirtmek isterim. Teknikerler Birliği mesleki bir dernektir, üye meslektaşları için bir çok faydalı projeye imza atmıştır. Bundan böyle de faydalı projeler üretmeye devam edecektir.Derneğimiz ilgili yasalar ve tüzüğü gereği üyelerine yönelik kararlarda protokol imzalama yetkisine sahiptir. Bu bağlamda üyesi bulunmayan gerçek ya da tüzel kişiler için anlaşma imzalama yetkisi bulunmamaktadır.Lisans tamamlama çalışmamızda her branş için 5.000- talep dilekçesine ulaşmamız gerekiyor. Bizlere üyelik desteğinizi sağlayacağınızı tahmin ediyor, vereceğiniz olumlu katkılara teşekkür ediyorum.Önümüzdeki haftalarda Lisans tamamlama konularında İl ve Kurum temsilcilerimizin atamaları yapılacaktır.Bu konuda sitemizden bilgilendirme yapmamız durumunda, bu fırsatı ortadan kaldırmaya yönelik sabotajlardan endişe ettiğimiz için size yalnızca şunu belirtebilirim.“Öncelikle üyelerimizden gelen dilekçeler tasnif edilip, elektronik ortama aktarılacaktır. Yetkililere bu dilekçelerin sureti ve elektronik ortam bilgisi takdim edilecektir. Hukuk müşavirimizin nezaretinde protokol hazırlanıp, yetkili makamlar ile imza edilecektir. Bu aşamadan sonra sizlerden alanınızda en az 3 yıl çalıştığınıza dair belgelendirme ve transkript bilgileri istenilecektir.” www.myolisanstamamlama.org site adresimizde lisans tamamlama konusunda faydalı bilgiler yer almaktadır. Sizlerden Teknikerler Birliği’ne üye olmanızı, ilinizde şubemizi kurmanızı ve tarihi fırsatta yerinizi almanızı bekliyorum. Başarı ve esenlik dileklerimle....
Ertan Kılıç /Genel Başkan

NOT ALINTIDIR.​

Selamlar Ertan bey

MYO End.Elkt.tek. mezunuyum mesleğimle ilgili 4 yıllık aktif çalışmam var ve devam etmekte eğer yazdıklarınızı başara bilirsek benim ve meslektaşlarımızın kazancı çok yüksek olucak inşallah sonuca en kısa zamanda ulaşırız.

Bende bir teknikerim. çalışmalarınızı takdir ediyorum. ama birkaç şüphemi dile getirmeden de geçemeyecem. Burdaki yazıda her bıranş için 5.000 kişi olması gerekiyor demişsiniz ama YETERLİ TALEBE ULAŞILAN BRANŞLARDA LİSANS TAMAMLAMA EĞİTİMİ BAŞLATILACAKTIR linkteki sitenizde 1.500 kişi demişsiniz. hangisi doğru?
ortada daha resmi somut bir adım yok ve vaat de etmiyorsunuz zaten. buna rağmen siteye ücret karşılığı üye olmamızı istiyorsunuz. inşallah rant sömürüsü olmaz ve siz gerçekten resmi protokole imza atar kayıt alırsınızda o zaman severek üye oluruz.

Merhabalar
Teknikerlerin durumu gercekten sorunlu ozel sektorde teknikerin ne oldugunu bilen yok cunku yetkileri neredeyse yok her is donup dolasip muhendis arkadaslarin imzasina kaliyor muhendis imza atmaktan resmi islemlerle ugrasmaktan muhendislik yapamiyor teknikerin yetkisi yok sorumlulugu yok bu nedenle ucreti az ugrasmiyor ugrassa sen kimsin sorusu ile moral durumu bir daha is yapmaya musait olmuyor lisans tamamlamayi elbette isteriz ama teknikerlerin yetkilerinin gozden gecirilmesi donem donem yapilacak kurslar veya sinavlar ile yetkilerini artirmasi gibi konularinda konusulmasi gerektigi dusuncesindeyim
linkte soylenen sayiya ulastiginda uzaktan egitim baslatilacaktir ibaresi cok afaki duruyor hangi kurum ile hangi sartlarda nasil olacak bilgilerin olmasi daha tatminkar olacak
ben yurt disinda calismaktayim Turkiye de calisiyor olsa idim caistigim fabrika kapasitesindeki bir isletmede en az bir veya iki muhendis olacakti ama biz burada muhendis olmadan 8 yildir fabrikayi calistiriyoruz
projelendirme buyume vs. islemler icin muhendis yetkisi bilgisi kullaniliyor ama isletmede 8 yildir muhendise ihtiyac duymuyoruz cok sukur burada karsiligini aliyoruz memlektte eminim benim durumumda calisan bir cok arkadasim vardir gecesi gunduzu karisir calisir isletmeyi yurutur ama bir belgeye imza atamadigi icin maasi yerlerde surunur
anlatmak istedigim mevcut yetkilerimizin tekrar duzenlenmesi tekniker diplomalarinin ise yarar hale gelmesi gerekiyor lisans tamamlama ile her yer muhendis olsa ne olacak sayginligini yitiren bir meslek olacak
lisans tamalama ve mevcut yetkilerin artirilmasi konusunda calisma yapan her kuruma tesekkur ediyoruz umuyor ve istiyoruz ki olumlu somut sonuclar alinmaya baslar yurt disinda oldugum icin uye olamiyorum memlekete gelince insallah!

vay be... Aradan yıllar geçti. Hepsi boş beklentiymiş. Neyse ki bunu görüp elektrik-elektronik mühendisliğine lys den kayıt yaptım.. 8 dersten muaf edildim. ıvır zıvır derslerden yani. şimdi 4. sınıftayım. bu dönem 3. ve 4. sınıftan ders aldım . bahar döneminde 4 ders, sonraki döneme 3 dersim kalıyor 1 kV üstü projelere yetki için de ders alıyorum. .seneye elektrik mühendisi olarak mezun olurum inşallah.

Vay be. geçmiş yıllarda neler yaşamışız.
Teknikerlerin okumadan mühendis olmaları ile ilgili beklentiler peşinde koşmaktan ümit kesince, okuyarak uzun ve zorlu yoldan gittim. Nihayet mezun oldum. Elektrik-Elektronik mühendisliğini 83 diploma notuyla bitirdim. Allah'a şükürler olsun.

Forum istatistikleri

Konular
128,128
Kullanıcılar
449,844
Son üye
mehmet.ali.turhan.99@gmai

Yeni konular

Geri