my 64 Multimetre arızası

29tr

Üye
Arkadaşlar Uzun süredir kullandığım multimetremde bir problem oluştu.. diyot direnç kademeleri çalışmıyor ekranda saçma sapan değerler gösteriyor.. Diğer bütün fonksiyonları sorunsuz çalışıyor ama diyot ve direç kademeleri acaip sonuçlar çıkarıyor çok alakasız.. arızanın sebebide benim 400 v 220 mf kondansatörler boşalmadan diyot kademesinde ölçme yaptım.. işin kötü yanı başka ölçü aletim yok bu tür sorunla karşılan varsa fikrini almak istedim.. 1 tane lm324 var 1 tanede gene üzerinde 324 yazan 16 pin entegre bi tane 8 pin h7555 bi tanede 062ac 8 pin entegre var..

elinde tt technic my 64 multi metre olan arkadaşlardan bi ricam olacak.. resimde kırmızı ile işaretlediğim direnç in değeri lazım.. herkese teşekkürler..
sorun halloldu arkadaşlar direnç tipi sigortaymış...

Ekli dosyalar

• IMG_20170310_165603.jpg
    IMG_20170310_165603.jpg
    555.3 KB · Görüntüleme: 195
Moderatör tarafında düzenlendi:
elinde tt technic my 64 multi metre olan arkadaşlardan bi ricam olacak.. resimde kırmızı ile işaretlediğim direnç in değeri lazım.. herkese teşekkürler..
sorun halloldu arkadaşlar direnç tipi sigortaymış...

Bende de aynı sıkıntı oldu o parçanın numarasını öğrenebildin mi

Merhaba arkadaşlar aranızda yeniyim. Benimde elimde MY64 tipi bir multimetre var ve tamamen aynı sorunu yaşadım. Arkadaşın bahsettiği gibi işaretli kısmı kısadevre yaptırdığımda multimetre direnç ölçümlerini sorunsuz yapıyor. Ancak ben onarım için kısadevre yaptırmak değil orjinal değerlerde sigorta koymak istiyorum ancak hiç bir yerde orada bulunan sigortanın değerlerini bulamadım bilen veya kaç a kaç v bir sigorta takmam gerektiği konusunda önerisi olan varsa sevinirim. Diğer bir konu ekte resmini attığım elimde MAS830L tipi bir multimetre var. Pilini kontrol etmek için içini açtığımda ekte işaretli olarak resmini paylaştğım direncin yanık olduğunu gördüm. 10A' ya bağlı olduğu ve uzun zamandır 10A yı kullanmadığım için yandığını fark etmemiştim. Değerini bulabilmek için devre şemasını açtığımda 10 D gibi bir değerle karşılaştım. Oda ekte işaretli. Bu 9D ne anlama geliyor. veya elinde bu cihazlardan olan var ise bakıp bana bu değerleri söyleme şansı varmıdır. Şimdiden teşekkür ederim.

Ekli dosyalar

• e2daac8f-6919-44e3-bdc0-d91fc68ed31b.jpg
    e2daac8f-6919-44e3-bdc0-d91fc68ed31b.jpg
    158.4 KB · Görüntüleme: 100
  • MAS830L.png
    MAS830L.png
    139.7 KB · Görüntüleme: 94
Merhaba arkadaşlar aranızda yeniyim. Benimde elimde MY64 tipi bir multimetre var ve tamamen aynı sorunu yaşadım. Arkadaşın bahsettiği gibi işaretli kısmı kısadevre yaptırdığımda multimetre direnç ölçümlerini sorunsuz yapıyor. Ancak ben onarım için kısadevre yaptırmak değil orjinal değerlerde sigorta koymak istiyorum ancak hiç bir yerde orada bulunan sigortanın değerlerini bulamadım bilen veya kaç a kaç v bir sigorta takmam gerektiği konusunda önerisi olan varsa sevinirim. Diğer bir konu ekte resmini attığım elimde MAS830L tipi bir multimetre var. Pilini kontrol etmek için içini açtığımda ekte işaretli olarak resmini paylaştğım direncin yanık olduğunu gördüm. 10A' ya bağlı olduğu ve uzun zamandır 10A yı kullanmadığım için yandığını fark etmemiştim. Değerini bulabilmek için devre şemasını açtığımda 10 D gibi bir değerle karşılaştım. Oda ekte işaretli. Bu 9D ne anlama geliyor. veya elinde bu cihazlardan olan var ise bakıp bana bu değerleri söyleme şansı varmıdır. Şimdiden teşekkür ederim.
merhaba. my64 halen elinizde mevcutmu

Forum istatistikleri

Konular
127,959
Kullanıcılar
449,607
Son üye
sinan343834

Yeni konular

Geri