"mwp" to "awl" yardım

Arkadaşlar plc öğrenmeye yeni başladım.Step 7 micro/wın programını kurdum.Ayrıca s7_200_simulatör programınıda kurdum.Şimdi step 7 de yazdığım programı export yaparak s7_200 programında simülasyonunu görebiliyorum.Ancak hazır yapılmış "mwp" formatındaki uygulamaları direkt step 7 programında açamıyorum.Bilgisayarıma bağlı bir plc cihazı yok bu yüzden bu dosyaları açmıyor sanırım.tek çözüm yolu "mwp" dosyalarını "awl" formatına çevirip step 7 programıyla import etmek gibi gözüküyor. Bu konuda bilgisi olan arkadaşlardan yardım bekliyorum.
"mw" formatındaki bu dosyaları step 7 de açmak istediğimde "specified access point not found" bu uyarıyı alıyorum

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
mwp ye çift tıkla açılan sayfada file ve export de
dosya awl olarak kaydet

s7 200 de yazılım yapılmış bi video indirdim .. uzantısını awl olarak kayddiyo ben bunu yapamıyorum sadece mwp olarak kaydedebiliyorum similasyon programını kullanamıyorum yardımcı olurmusunuz bana yardım edin tşk..ler

sanal72 ve ozurul yardımlarınızdan ötürü çççoookkk teşekkür ederim öğrendim çoookk faydalı oldu saolun....ama sizden bi yardım daha istiycem ben analog input output test yapmask istiyorum bununla ilğili öğretici bi pdf ,video vs...kaynak var mı? şimdiden teşekkür ederimm...

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
127,965
Kullanıcılar
449,611
Son üye
ramazansanli@

Yeni konular

Geri