Mutfak doğrayıcı motoru

prose

Üye
iyi günler
bluline marka mutfak doğrayıcısının motoru çok zorlanmadan dolayı yandı. bu motorun tamir imkanı var mı? varsa ne kadara mal olur aşağı yukarı? yoksa çöpe mi sallıyım?
WhatsApp Image 2019-09-24 at 17.26.33.jpeg

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Bütün parçalar az-çok zarar görmüş olabilir. En iyisi aynısından veya muadilini İnternet'ten araştırıp bulmaktır.

Motorun üzerinde bir parça kodu olmalı. O kodu İnternet'ten araştırabilirsiniz. Motorun üzerinde seri numarası da yazabilir, o farklı birşeydir.

Bu motorun bobinlerinin sağlamlık kontrolü yaptın mı ? Benim buradan gördüğüm kadarı ile kömürlerin bastığı bakır bölümde kararma var artık kömürden bobinlere enerji iletimi kesilmiş olabilir.Eğer bobinler sağlam ise o bölümü zımparalayıp tekrar deneye bilirsin.

Bu motorun bobinlerinin sağlamlık kontrolü yaptın mı ? Benim buradan gördüğüm kadarı ile kömürlerin bastığı bakır bölümde kararma var artık kömürden bobinlere enerji iletimi kesilmiş olabilir.Eğer bobinler sağlam ise o bölümü zımparalayıp tekrar deneye bilirsin.
bakır bölümü zımparaladım ve çalıştırdım.çalıştırdığımda motor yavaş dönüyor ve aynı anda duman ve pis bir koku çıkıyor.içini tekrar açtım...bakır bölümün üstü yine karamış...acaba bunun nedeni ne olabilir?

Zımparaladıktan sonra bu bakır pedlerin aralarınıda kalan bakır tozlarını da temizlemeniz gerekiyordu. Bu tozlar iletken olduğu için voltaj uyguladığınızda elektrik sargı yerine bu pedlerin arasından akıyor ve aşırı ısı hatta duman çıkışına sebep olabiliyor.

Tabi sargılarınızın yanmadığını düşünürek yazıyorum.

Eğer yanmadı ise ,

Tekrar rotoru sökünüz pedleri zımparalayınız arada kalan tozları temizleyiniz. Ayrıca size önerim bu pedlere gelen karbon iletkenleride kontrol ediniz yaylı kısım çalışıyormu karbon iletkenler bitmiş mi ? Durumu nedir bakınız. Bu fırça sisteminin bozulma kararma nedeni karbonların bitmesi ve sonrasında baskı yapamamasından dolayıda olabilir.

Kolay gelsin.

Zımparaladıktan sonra bu bakır pedlerin aralarınıda kalan bakır tozlarını da temizlemeniz gerekiyordu. Bu tozlar iletken olduğu için voltaj uyguladığınızda elektrik sargı yerine bu pedlerin arasından akıyor ve aşırı ısı hatta duman çıkışına sebep olabiliyor.

Tabi sargılarınızın yanmadığını düşünürek yazıyorum.

Eğer yanmadı ise ,

Tekrar rotoru sökünüz pedleri zımparalayınız arada kalan tozları temizleyiniz. Ayrıca size önerim bu pedlere gelen karbon iletkenleride kontrol ediniz yaylı kısım çalışıyormu karbon iletkenler bitmiş mi ? Durumu nedir bakınız. Bu fırça sisteminin bozulma kararma nedeni karbonların bitmesi ve sonrasında baskı yapamamasından dolayıda olabilir.

Kolay gelsin.

deyeyip tekrar bakıyım..cevap için teşekkürler....

Forum istatistikleri

Konular
127,965
Kullanıcılar
449,611
Son üye
ramazansanli@

Yeni konular

Geri