Mutfak İçin Ani Su Isıtıcısı Tercihi

Kısa süreli ve aralıklı kullanım söz konusu olduğundan TS6844 standardı ev ve benzeri yerlerde kullanılmasına imkan vermektedir.
Bu standart 18.02.2016 tarihinde uygulamadan kalkmış gözüküyor ama . Peki kısa süreli ve aralıklı kullanımdan kastınız kablo kesiti yeterli olmasa bile çok uzun süre kullanmıyorsanız sorun olmaz mı ?

2,5mm² kablo kesiti yeterlidir.
Ayrıca piyasada mevcut özellikle 3 kademeli olan şok ısıtıcıların büyük bölümünün 7000 Watt olduğunu
hatırlatmak isterim.

7000/220 = 32 A , 6000/220 = 27 A 2.5 mm² Kablo akım taşıma kapasitesi = 21 A Linye sigortası : 16 A İnsanların alayı yapıyor diye yanlış olan doğru olmaz ; doğru olan da yanlış olmaz . İyi günler iyi çalışmalar.......

İlginize teşekkür ederim. İyi günler

Merhaba, ne yazık ki siemens de04101 Türkiye'de satışta yok. Müşteri temsilciliği ürünün epeydir getirilmediğini ülkemizde hiçbir bayinin stoğunda olmadığını dile getirdi. Yerine söyledikleri ürünlerse bin küsür liralık...

Siemens'in bu ürünü olsa gözüm kapalı alırdım çünkü evdeki bütün beyaz eşyamız siemens ancak Alsu diye bir markaya (tanımadığım için böyle söylüyorum küçümseme amacıyla değil) 450 lira vermek istemiyorum. Veito V600 tezgah altına monte edilebileceğini yazıyor sitesinde ancak üzerinde sıcaklık kademeleri var. Her kullanmak istediğimde aç kapğa olayı zor olacak mutfakta... Veito V600 ü sürekli açık bıraksam musluğu açtığımda suyu ısıtacağını biliyorum ama aletten su geçmezken yani su kapalıyken alet kendini beklemeye mi alır yoksa çalışmaya devam eder mi?

Sürekli açık bırakmak elektrikli su ısıtıcısını mantıklı mı?
Merhaba benim mutfağımda bağsettiğiniz veito marka var tekzen den almıştım lavobo nun altında değil üstünde kullanıyorum lavoboya akacak şekilde evye ucu var sürekli açık bırakıyorum tek kademeli çevirmeli musluk var suyu kapatınca otomatik kapanıyor tekzenden almıştım 4 yıldır sorunsuz çalışıyor saygılar.....

Şofben almaya kara verirken göz önünde bulundurulacak huşuslar hakkında...

Ekli dosyalar

• Şok Isıtıcılar.pdf
    381.3 KB · Görüntüleme: 9

Forum istatistikleri

Konular
128,104
Kullanıcılar
449,805
Son üye
berkayk304

Yeni konular

Geri