Muslukta Elektrik Kaçağı

Merhaba. Bu evin dairelerinden ortak olan toprak hattı zayıftır, bu yüzden diğer dairelerdeki toprağa akamayan statik elektrik, bu adı geçen cihaz, makinalar kullanılırken sıhhi tesisat hattından olan bir iletimle sizin musluklara kadar geliyor. Statik elektrik olduğu için el temasında kontrol kalemiyle bir süre görülmez, çünkü el temasında ayaklarınızdan zemine topraklanıp gidiyor, statik elektrik tekrar musluklarda birikince kontrol kalemiyle yine görülebilir, statik elektrik bir kaçak akım rölesini attıramaz. Çözüm olarak evin toprak hattı meger, fluke, vb. marka toprak test ölçüm cihazlarıyla sağlıklı olarak ölçülerek güçlendirilmesi yetkili elektrikçilerce yapılmalıdır. Ancak bu şekilde bu sıkıntı ortadan kalkabilir. Kolay gelsin.

Öncelikle teşekkür ederim,

Bu durum o zaman sadece beni değil tüm binayı ilgilendiriyor anladığım kadarıyla. Statik elektrik dediğiniz için de tehlikeli duruma yol açmaz gibi mi algılamalıyım peki? Bir de bu durumun komşularım tarafından fark edilmemiş olması enteresan değil midir, yada sadece ben mi yaşıyorum?

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
127,966
Kullanıcılar
449,611
Son üye
ramazansanli@

Yeni konular

Geri