Musluk Yuvası Aşınması

Salih445

Üye
Tuvaletteki taharet musluğu damlatma yapıyordu, eskiydi. Sökeyim dedim zorla açtım pas aktı hep elimle sildim yenisini taktım düz denk gelmedi 1-2 kere sök taktan sonra diş kalmadığını gördüm musluk artık hiç tutmuyor su borularımız demir eski tip. Bir elimde musluk bekliyorum ne yapacağımı bilmiyorum. Su bandı fayda etmiyor...

Arkadaşlar kendiri aynı su bandı kullanır gibi sarıp taktım tuttu çok şükür su kaçağı yok. Eğer sizde de böyle bir şey olursa kendir kullanabilirsiniz :)

Son düzenleme:
multi-taharat-muslugu_1000x1000.jpg

Belki böyle bir anahtar kullanabilirsiniz.

..talihsizlik..halbuki yeni musluğun kolayca takılması gerekirdi ve sonra anahtarla sıkacaktınız.Vanayı kapatın .
Yarın sabah bir tesisatçıya gidersiniz.Sanırım musluğun geçtiği T parçası veya dirsek değişecek.

Taharat musluğunun dişlerine ilaç dokun.elinizle hafifce sıkın.ilac fayda sağlayabilir

Ustam kendir ile musluğu sarıp taktım taş gibi oldu su kaçağı filanda yok. Be adam bu malzemeyi ne amaçla paslanır malzemeden yaparsın ki... Bilmiyorum şuan çalışıyor biraz daha idare etsin bakalım...

Taharat musluğunun dişlerine ilaç dokun.elinizle hafifce sıkın.ilac fayda sağlayabilir
Ustam sağolun ne ilacı?

Moderatör tarafında düzenlendi:
musluk vb. tamir işlerini hiç isteyerek yapmadım ya illa kaçıracak o musluk, birde suyunuz kireçli ise Allah kolaylık versin

Yeni evse sıkıntı çıkıyor pek. Eski ev bizimkisi alt kat, giresundayız, nemli fayanslar terliyor, kolonların altları şişti, beyaz eşyalar çürüyor... Tuttuğum yer elimde kalıyor alt katta ev almayın eğer nemli bölgede iseniz.

Tesisat ilaci abi..teflon yerine kullanılıyor.Sızdırmazlık sağlıyor.
Anladım dediğinizi de boşluk çok fazlaydı musluğu en içe soktuğumda bile aşağı yukarı oynuyordu.

Moderatör tarafında düzenlendi:
kendir ne? tandır kebabından esinlenme? komşu tesisatçı keten diyordu ona...Görmek istiyor musunuz?

Forum istatistikleri

Konular
127,952
Kullanıcılar
449,599
Son üye
Gksn

Yeni konular

Geri