multimetre voltajı 148 gösteriyor

kayserli

Üye
s a arkadaşlar belki konu yeri bura değildir ama mazur görün bir fikir soracağım DT-830-D diğital multi metrem var bunun ibresini ACV 750 ye getirip pirizleri ölçtüğümde 146-148 gösteriyor artı eksi değiştiğimde yine aynı fakat evdeki eşşalar çalışıyor bi sorun yok aceba niye böyle gösteriyor. teşekkürler

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
A.s..probların yerleri doğru ise ölçü aletinde problem olabilir..
146 volt ta cihazların çalışması imkansız..Tehit için
sayacın ordan bir ölçüm daha alın bence,yine aynı değeri gösteriyorsa
ölçü aletindendir sıkıntı.

A.s..probların yerleri doğru ise ölçü aletinde problem olabilir..
146 volt ta cihazların çalışması imkansız..Tehit için
sayacın ordan bir ölçüm daha alın bence,yine aynı değeri gösteriyorsa
ölçü aletindendir sıkıntı.
Aynen bir de ölçtüğün prizi başka ölçü aletiyle ölç.

Merhaba.Evet,bu dijital ölçü aletinde mutlaka da bir problem olmalıdır,eğer tüm prizlerde faz-nötr olarak da bu voltaj farkı tam olarak da ölçüldüyse.Bu voltaj ancak topraklamanın çok zayıf yapılabildiği toprak hatlarında,toprak-faz arası ölçümde bu değeri muhtemelen de gösterebilir.Ancak faz-nötr'ün direk ölçümünde de bu cihaz tam sağlıklı,eve dağıtımı yapan trafodan da çıkışta özel olarak voltajı ayarlanıp da düşürülmediyse eğer,220-230 volt ac' nin dijital avometreden (DT-830-D'den) mutlaka da okunması lazımdır.Kolay gelsin.

Muhtemelen faz notr degil faz toprak arasini olcuyosun , eger faz notr olduguna eminsen ya sebekede yada multimetrede bi sıkıntı vardir

s a arkadaşlar belki konu yeri bura değildir ama mazur görün bir fikir soracağım DT-830-D diğital multi metrem var bunun ibresini ACV 750 ye getirip pirizleri ölçtüğümde 146-148 gösteriyor artı eksi değiştiğimde yine aynı fakat evdeki eşşalar çalışıyor bi sorun yok aceba niye böyle gösteriyor. teşekkürler
birde 500ve getirip ölç bakalım

Multimetrenin pili sağlammı-yenimi?
multimetre uzun süre güneş altında kaldımı?
Prop kabloları sağrammı,busebeplerle yanlış değer görüyor olabilirsiniz, eğer akıllı sayaç var ise ve voltajı gösteren modelden ise sayaç üzerinden gerilimi görebilirsiniz

bizimki de 205 v çıktı gerçi ölçen kişiye pek güvenmedim kombici regülatör satma peşinde idi
diyorum ölçü aletine bir ayar çekip 205 v gösterebilirmi acaba birde 100 tl lik alete 200tl istiyor

bizimki de 205 v çıktı gerçi ölçen kişiye pek güvenmedim kombici regülatör satma peşinde idi
diyorum ölçü aletine bir ayar çekip 205 v gösterebilirmi acaba birde 100 tl lik alete 200tl istiyor
Tabi ki mümkün bi direnç yeter :) meraklıysan gerlim bölücü konusunu araştır

Forum istatistikleri

Konular
128,162
Kullanıcılar
449,922
Son üye
11akif

Yeni konular

Geri