Multimetre Tavsiyesi

Merhaba forumunuza yeni katıldım :) Lise öğrencisiyimm hobi amaçlı kendime Multimetre alacağım ama çok bir bütçem yok. Hatta 2. el 50TL ye kadar ödeyebilirim diyebilirim :D İnternette tavsiye olarak DT830D ve Uni-T UT33D modellerini gördüm. Birkaç kişi bu bütçeye alınacak iki cihaz arasında da önemli bir fark olmayacağını ucuz olanı alabileceğimi söylediler. Sizce ne almalıyım? Şu anlık elimde 18650 piller var bunlar için şarj ve deşarj (kör yük ) devrelerini aldım bu tarz basit şeyleri ölçmek ve direnç değerlerini ölçmek için ne önerirsiniz? DT830D yeterli midir?

huh

Katılımcı Üye
UT33D yi tercih edin. Diğeri çok çabuk elinizde kalabilir. Bahsettiğiniz konularda fazlasıyla iş görecektir. Fiyatı da uygun. Artı sıfır ürün.

UT33A tavsiye ederim. Otomatik kademe değiştirir. Birşey ölçerken çıt çıt çıt kademe degistirmene gerek kalmaz

Olur tabiki ama. örneğin bilmediğin bir voltaj ölçecek isen yüksek ten başlayıp kademe azalta azalta ölçüyorsun. UT33a Auto range ölçüm yapar. Yani kademeyi kendisi değiştirir 1 adet ohm 1adet Volt kademesi var ve kullanımı basit oluyor. V seçip ölçersen voltaji direkt gosterir. İllaki ucuz istiyorsan milyoncularda 15~20 tl ye satılan çok kademeli multimetreler de işini görür.