multimetre seçimi yardım

danny79

Üye
selamün aleyküm arkadaşlar elektronik konusunda yeniyim multimetre almak istiyorum tavsiyeniz nedir ve kullanırken dikkat edilmesi gereken konular nelerdir .

Kyorıtsu,Chauvın-Arnoux,Metrel,Metrix,Fluke markaları inceleyip, RMS ölçüm yapan bir tip seçebilirsiniz.

ölçü aleti alırken önemli olan ne amaçla kullanacağın bide cebindeki paranın miktarı 10tl den baslayıp birkaç bin tl ye kadar gidiyorlar evde kullanacaksan ben asagıda linkini veriyorum bu urunu aldım memnunum ama ben elektronikçi değilim gerçi gerekli tum olçumler var ustunde son karar senin...

11003967471666.jpg

Aleykümselam,

MY68

https://www.google.com.tr/search?q=...fe_rd=cr&ei=StGfVYvsOK6z8we1u6HADw&gws_rd=ssl

Otomatik skala lıdır , sadece acemiler değil üşengeç ve dalgın tüm elektronikçiler için gereklidir.

Problar akım ölçme deliklerinde iken şebekeyi ölçmeye kalkmadıkça bir şey olmaz , korumalıdır girişler .

Acemiye True RMS gerekmeyeceğini düşünüyorum.

Özet : MY68 uygun ve hesaplıdır...

Bu da bozuluyor, benimki bozuldu. Yani şans meselesi bu işler. Bazı kademelerde Sıfırlayamıyor ekranı

Giriş gerilimlerinden fazlasını uygulamışsındır.
Mesela ups -smps gibi oyuncakların çıkışlarında mesela arızalandıklarında ya da ayarları ile oynanırken 1000-2000 V gerilimler oluşabilir ve bunları sıradan problarla ölçmeye çalışırsanız sonuç hüsran olur.

Elektrik ( elektron ) tamamen matematiğe uygun hareket eder.
Şansla işi olmaz !

merhaba yukarıdan ılk baştan yorumları okumaya başladığımda sayın kazım uğur hocamın tavsıye ettığı MY68 tavsıye edeyım dıye aklımdan geçmıştı hocam hızlı davranmış tavsıye konusunda arkadaşa tavsıyem özellıklı kalıtelı avometre için daha erken yanlış anlamaz umarım meslekte bıraz piştıkten sonra en kalıtelısını alırsın ben 45 yıldır elektroniğin içindeyım daha my68 ve standart analoğ avometrelerı kullanıyorum şunuda ıtıraf edeyım 2 yıldır osilaskop umda yok havya dersenız orta kalıte havyalarım var ölçme sıradan bır iş değıldır arızacılıkta çok çok önemlı ben tasarım ve montaj yapıyorum bana gereksız

Arkadaşlar verdiğiniz bilgilere teşekkür

Uni-t 61D tavsiye ederim sana lazim olabilecek hersey var

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

arkadaşlar yeni başlayan için işini görür birşey olsa iyi olur

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
127,964
Kullanıcılar
449,609
Son üye
cherrywine