Multimetre Probu nereden bulunur?

Yakınınızda Bauhaus varsa oradanda alabilirsiniz.
Bahaus 10-15 km sanırım eğer yakınlarından geçersem alayım teşekkürler öneri için. :)
muitimetre-prob.jpg

7-8 ay önce 25tl ye bir elektronikçiden almıştım. Alacaksan krokodilli tip al. Benim çok işime yarıyor.
Krokodil olanlarını pcb ile rahat kullanmıyorum yani ince yerlere değdirdiğimde kısa devre yapıyor ama çok ince işlerle uğraşmıyorum genelde. İkisinden de varsa alayım yeter ki işimi görsün. Şu anki problar her gün kopuyor her sabah uyandığımda tekrar lehimliyorum. :D

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Bahaus 10-15 km sanırım eğer yakınlarından geçersem alayım teşekkürler öneri için. :)

Krokodil olanlarını pcb ile rahat kullanmıyorum yani ince yerlere değdirdiğimde kısa devre yapıyor ama çok ince işlerle uğraşmıyorum genelde. İkisinden de varsa alayım yeter ki işimi görsün. Şu anki problar her gün kopuyor her sabah uyandığımda tekrar lehimliyorum. :De
Elimde 5 tane ölçü aleti var bu yaşıma kadar hiç kopma olayı yaşamadım. Sadece bir arkadaşımın şu meşhur dandik sarı ölçü aletinin probu kopmuştu 😁 ölçü aleti gibi problarda dandik prob dibindeki boşlukta kablo resmen dans ediyor. Oraya silikon bas veya ısı büzüşmeli makaron kullan dedim. Kopma derdinden kurtuldu.

Elimde 5 tane ölçü aleti var bu yaşıma kadar hiç kopma olayı yaşamadım. Sadece bir arkadaşımın şu meşhur dandik sarı ölçü aletinin probu kopmuştu 😁 ölçü aleti gibi problarda dandik prob dibindeki boşlukta kablo resmen dans ediyor. Oraya silikon bas veya ısı büzüşmeli makaron kullan dedim. Kopma derdinden kurtuldu.
Ölçü aleti 5 adet olunca probların kopmaya fırsatları olmuyor demek ki😃. Bende probların kopmasından çok muzdaribim.

Ölçü aleti 5 adet olunca probların kopmaya fırsatları olmuyor demek ki😃. Bende probların kopmasından çok muzdaribim.
Hocam prob neden kopar. Dandik probların dibi kablodan geniştir içinde dansöz gibi döner oynar. Dönünce de lehimli olan kafa kısmından kopar mevzu bu. Neden 5 tane ölçü aleti dersen biz 3 kuşak elektrikçiyiz Dede/baba/oğlum birde herbirinin görev yeri farklı. 😁

Hocam prob neden kopar. Dandik probların dibi kablodan geniştir içinde dansöz gibi döner oynar. Dönünce de lehimli olan kafa kısmından kopar mevzu bu. Neden 5 tane ölçü aleti dersen biz 3 kuşak elektrikçiyiz Dede/baba/oğlum birde herbirinin görev yeri farklı. 😁
Kopan problar keşke dandik olsa😀. Fluke kullanıyorum 400 küsür fiyatı. Alet sürekli kullanılınca kopmasında ne yapsın diyorum..

arkadaşlar bir sakin yaaa, kopacak tabii, bizimle mi yaşayacak? @Affansen sen de azcık dikkatli kullan bu güne kadar kaç ölçü aletim kötü yola düştü ben de bilmiyorum, kaçının kablosu gitti bilmiyorum ama hiç birinin arkasından ağlamadım. bana verdiği hizmetler için teşekkür ettim ve yenisini aldım. gidene güle güle, yeni gelene kapımız açık.

arkadaşlar bir sakin yaaa, kopacak tabii, bizimle mi yaşayacak? @Affansen sen de azcık dikkatli kullan bu güne kadar kaç ölçü aletim kötü yola düştü ben de bilmiyorum, kaçının kablosu gitti bilmiyorum ama hiç birinin arkasından ağlamadım. bana verdiği hizmetler için teşekkür ettim ve yenisini aldım. gidene güle güle, yeni gelene kapımız açık.
Kabloyu alacak yer bulsam tamam da kabloyu bulamadım. Yani bulamadım derken satan yerler her zaman gidilen bir yerde değiller internetten almak istesem kargo parası probtan pahalı. :D
Şu an ek yaptım falan filan çok kötü oldu. O yüzden en kısa sürede yenisi alacağım teşekkürler.
Elimde 5 tane ölçü aleti var bu yaşıma kadar hiç kopma olayı yaşamadım. Sadece bir arkadaşımın şu meşhur dandik sarı ölçü aletinin probu kopmuştu.
Benimki de aynı. DT-860D. 😄
5 adet olunca bir gün birini, bir gün biri kullanılıyor demek ki. O yüzden yıpranmıyor. Bende sarı multimetrenin dandik probu olduğu için yerine durmuyor. :D
Hocam prob neden kopar. Dandik probların dibi kablodan geniştir içinde dansöz gibi döner oynar. Dönünce de lehimli olan kafa kısmından kopar mevzu bu.
Evet benimki de kafa kısmından koptu ek yaptım bu hale geldi. 😐
1626986932070.png

1626986943745.png

Canım sıkılınca uç uca takıp ip atlıyorum😁. Konuyu biraz sulandırdım kusura bakma @Affansen
Sorun yok konuyu dağıtmayı ben de severim. 😁

35 yıl önce arabamla 3 takla attım denize uçtum ve burnum kanamadan çıktım o araçtan. o ikinci arabamdı sonra üzerine kaç tane aldım sattım hatırlamıyorum. ben yaşadığım sürece hiç malın önemi yok. olaya bir de bu pencereden bakın. kaç liralık problar oturun siz düşünün. çarpısam daha mı iyi? kopsun gitsin en fazla ölçmüyor diye sinirlerim oynar, onu da çarpar giderim. bana bir şey olmasın değil mi? takmayın bunları kafanıza ufak şeyler bunlar.

Forum istatistikleri

Konular
128,134
Kullanıcılar
449,854
Son üye
Enes.trk

Yeni konular

Geri