Multimetre ile yeraltı su derinlik ölçümü

Ustam ben de ac isin icine girdigi anda solugu komsunun kapisinda alirim. Role ile anahtarlamak disinda ac isine bulasmam. Onun da baglantilarini isin ehli olan bir komsum var ona yaptiririm. 5v candir, canandir. Elini kolunu kaptirsan en kotu ihtimalle komponenti / cihazi bozarsin.
Fenoxietanol isi iyiymis. Ben uzaktan kumandali bir oyuncak tekne yaptim. Balik tutmak istersem Balıkesir sahile gidip ayagimi bile suya sokmadan tutup donebiliyorum. 2 tane hurda sarjli matkap motoruyla kendisini 2 tane motorla da vincleri suruyorum. 2 tarafta da 3 lü kancalar ve arka ortada da damperli yemlikler var. 5 kg kuzu yemi ve yarim kilo mini karides 2-3 gun yetiyor. Yaninda da raki enfes...
şu uzaktan kumandalının bir videosunu paylaşsana ve menzili ne kadar? hani keseme uygun olursa bir tane isteyebilirim sizden. tabii mümkünse

Hatchery olayina karsi degilim hatta destekliyorum ama gidip tuttugumuz baligin lezzetini vermiyor. Uygun bir rasyonla beslenmedigi ve yeterli yuzmeyi yapmadigi icin balik cok yagli oluyor. Son yillarda ozellikle tavuk yemi hatta tavugun artiklari ile beslendigi icin lezzetinde de kokusunda da tabanda hissediliyor...
şu uzaktan kumandalının bir videosunu paylaşsana ve menzili ne kadar? hani keseme uygun olursa bir tane isteyebilirim sizden. tabii mümkünse
Ustam ben Ankara'dayım cihaz Balıkesir'de. Video cekmedim ama birader cekmisti. Gunduz sorayim. Butcelik bir sey yok tamami hurda malzemeden yapildi. Sadece fiber elyafi ve sivilarini almistim. Uzaktan kumanda icin nrf24l01 pa+lna ile 600 -700 metre gibi bir mesafede kullandim. Simdi yapsam lora benzeri bir sey planlardim.

Son düzenleme:
Hatchery olayina karsi degilim hatta destekliyorum ama gidip tuttugumuz baligin lezzetini vermiyor. Uygun bir rasyonla beslenmedigi ve yeterli yuzmeyi yapmadigi icin balik cok yagli oluyor. Son yillarda ozellikle tavuk yemi hatta tavugun artiklari ile beslendigi icin lezzetinde de kokusunda da tabanda hissediliyor...
hatchery olayı 20 küsür yıl önce bitti benim için. ve bu gün bazı holdingler işi ele almış gidiyorlar (zamanında borusana bile iş yaptım) zincir marketlerde satılan çiftlik balıkların içinde amorf olanları kaç kere şikayet ettim, bakanlığa bile ama nedense duymamak yok görmek birilerin işine yarıyor galiba. işin boktan tarafı ne biliyor musun? orada çalışan işe alınan gıda mühendisleri olsun, ziraat mühendisleri olsun hepsi işini kaybetme korkusu ile ne yorum yapıyorlar ne de konuşuyorlar. deniz balığı hariç balık yemiyorum. hani o besleme balıkların yeminin içinde olanları bir bilseniz. boşverin bilmeyin daha iyi.

Fiber elyafini da herhangi bir kalıba gore yapmadim. Duz bir sunta uzerine ayirici wax surup uzerine el yatirmasi yapmistim. Kurudugunda jet tasi ile kesip yine kendi sivisi ile birlestirmistim. Kurudugunda zimpara boya tamam hazir govde seklinde yapmistim. Damperleri de 3 boyutlu yazicidan basip servo motorla surmustum. 2 motor 2 damper yapmistim ama o mesafede durbunle de olsa bir sey gorulmediginden / anlasilmadigindan cift damperin de gereksiz oldugunu dusunuyorum
hatchery olayı 20 küsür yıl önce bitti benim için. ve bu gün bazı holdingler işi ele almış gidiyorlar (zamanında borusana bile iş yaptım) zincir marketlerde satılan çiftlik balıkların içinde amorf olanları kaç kere şikayet ettim, bakanlığa bile ama nedense duymamak yok görmek birilerin işine yarıyor galiba. işin boktan tarafı ne biliyor musun? orada çalışan işe alınan gıda mühendisleri olsun, ziraat mühendisleri olsun hepsi işini kaybetme korkusu ile ne yorum yapıyorlar ne de konuşuyorlar. deniz balığı hariç balık yemiyorum. hani o besleme balıkların yeminin içinde olanları bir bilseniz. boşverin bilmeyin daha iyi.
Balik yemeyelim durum ortada, tavuk yemeyelim basiyorlar hormonu, et yemeyelim yedikleri belli, sebze yemeyelim gdolu... Ne yiyelim ustadim? Raki yaninda da bir balik ariyoruz. Burada deniz baligi dediklerine de guvenemiyoruz ki. Adam deniz levregi satiyor. Bir dizmis kalem gibi hepsi ayni boyda...

Fiber elyafini da herhangi bir kalıba gore yapmadim. Duz bir sunta uzerine ayirici wax surup uzerine el yatirmasi yapmistim. Kurudugunda jet tasi ile kesip yine kendi sivisi ile birlestirmistim. Kurudugunda zimpara boya tamam hazir govde seklinde yapmistim. Damperleri de 3 boyutlu yazicidan basip servo motorla surmustum. 2 motor 2 damper yapmistim ama o mesafede durbunle de olsa bir sey gorulmediginden / anlasilmadigindan cift damperin de gereksiz oldugunu dusunuyorum

Balik yemeyelim durum ortada, tavuk yemeyelim basiyorlar hormonu, et yemeyelim yedikleri belli, sebze yemeyelim gdolu... Ne yiyelim ustadim? Raki yaninda da bir balik ariyoruz. Burada deniz baligi dediklerine de guvenemiyoruz ki. Adam deniz levregi satiyor. Bir dizmis kalem gibi hepsi ayni boyda...
kalem gibi aynı boyda deniz levreği sadece dinamitle yakalanır, tecrübe ile sabit

kalem gibi aynı boyda deniz levreği sadece dinamitle yakalanır, tecrübe ile sabit
Guvenelim mi? Dinamitin yan etkilerinden kacalim mi? O levrekten ne tuzda balik yapiliyor akillara zarar...
Bu arada yeralti su kaynaginin debisini multimetre ile olcmekten girdik deniz yuzeyinden uzaktan kumandali oyuncakla balik yakalamaya evrildik.

40 yıl öncesinden bahsediyorum, şimdi kimse dinamitle balık avlamıyor, ama sırtı ile avladığın her balığı ister tuzda ister kağıtta istersen kiremitte pişirebilirsin. bu arada tuzdan ziyade kağıtta balık yapmayı dene değişik bir tad için

Diger hususta da bir sey diyemem. Ziraat muhendisi, gida muhendisi cok zor is buluyor. Buldugu isi kaybetmeyi de goze alamiyor. İnsanlar genelde is olayina konformist yaklasiyor. Ben defalarca istifa etmis, komple meslek degistirmis, rahatsiz biriyim... Her turlu gordugum bir tersligi aninda uygun bir sekilde soylerim. Su anda yaptigim meslek 11. Meslegim. Ayni isin farkli dallari falan da degil. Pazarda kadin ic camasiri da sattim. Devlet memurlugu (matematik ogretmenligi) da yaptim. Surucu kursunda direksiyon ogretmenligi de... Her kisi kendi kararini kendisi verir... Durust olmak faydalidir. İnsana dogru yolu gosterir.
40 yıl öncesinden bahsediyorum, şimdi kimse dinamitle balık avlamıyor, ama sırtı ile avladığın her balığı ister tuzda ister kağıtta istersen kiremitte pişirebilirsin. bu arada tuzdan ziyade kağıtta balık yapmayı dene değişik bir tad için
Tuzda balik olayini kiz arkadasim seviyor. Kendisi muzisyen. Masayi kurunca biraz keman caliyor, biraz soyluyor, biraz iciyoruz, biraz gozlerinde, biraz sozlerinde kayboluyoruz... Kagitta balik tarifi varsa bir dahakine onu deneyelim...

bak ekmek parası için geçinebilmek için, aileme bakmak için, bir çok kişinin yapmadığı işleri yaptım. 2000 krizinden sonra 2 yıl sadece kendi birikimlerimle ayakta durdum ve hiç çalışmadım. ama hazıra dağ dayanmıyor, hisse senedi döviz araba hepsi bitti. sonra sıfırdan yeniden başladım. ve çıktım. değişik işler yaptım. çalışmaktan hiç utanmadım, utanmamda.ama asla taviz vermedim bedeli ne olursa olsun. sen balık çiftliğinde beslenen balıkların yeminde ne kadar antibiyotik olduğunu bilmiyorsun.yavru balıkların daha hızlı büyümesi için verilen vitamin ve antibiyotik miktarını gün ışığı miktarını bilmiyorsun ama ben biliyorum. ben konuşsam herkes aksini söyler. balık yılda bir kez yumurta döker, geliştirilen sistemde 12 ay boyunca her ay yumurta dökmesi sağlanır. kaç kişi biliyor?

Ustam olmasi gereken o zaten de ne yazik ki utopik bir dunyada yasamiyoruz. 2000 krizi bizi de salladi. Pazar donemim o zaman benim de. Ben ancak kendi yaptiklarimi anlatabilirim. Digerleri ne yapti? Neden yapti? Bir sey diyemem. Desem de uygun olmaz...

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,598
Son üye
kadir12366

Yeni konular

Geri