Multimetre ile yeraltı su derinlik ölçümü

Sayın paskomya, biraz daha detaylı açıklar mısınız? Suyun derinliğini ölçerken kaç volt veriyorum, hangi değer kaç metreye karşılık geliyor gibi
ne kadar doğa insanısınız bilmiyorum, eğitim durumunuzu da ve ne kadar kitap okuduğunuzu da. biz doğa insanları, dalgaların sesinden, güneşin batışındaki kızıllıktan, gece yarısı mehtabın üzerindeki halenin bozulma yönünden, deniz kuşlarının uçuşundan, yarını yarından sonrayı görebiliyoruz. sabah ayazını bilebiliyoruz. ama toprağın altını görebilmek bu güne kadar bana nasip olmadı. onu da sanırım öldüğümde göreceğim. kur-anı kerim bile yazar eğer okuyabilseydiniz. "ben sizler kullanabilesiniz diye akıl verdim" der. yazdığım yazıdaki ironiyi siz göreniyor ve bana inanıyorsanız yolunuz açık olsun. bak en kesin ve net cevabı @sami inci ustamız vermiş "hayır" diye. abesle iştigal diye bir şey var. al multimetreyi sok toprağa ne değerler göreceksin anlat bize, bilmediğimizi sizin engin ve derin bilgilinden faydalanarak bizde öğrenelim. gerçekten abesle iştigal ediyorsunuz. cehaletinizi burada paylaşmanız beni gerçekten üzdü. o ölçüm yapan cihazların hangi aşamalardan geçerek yapıldığını bilseniz, basit bir multimetre ile neleri ölçebileceğinizi de öğrenirdiniz. kafamı bozuyorlar ben de şu video sitelerinde sonsuz enerji videolarından birini yükleyeceğim. hatta yaşam enerjimi yüklediğim sarkaçla altın nasıl bulunur onu paylaşacağım. ne yapayım benim ütopyamda bu. ("hayır" cevabı size yeterli gelmiyorsa araştırmaya devam ediniz)

tabii ki ölçebilirsin ama sana eksik bilgi vermişler, şimdi o bakır çubukla suyu bulduğun yere çok dikkatli olarak biri bakır biri aliminyum iki tane prob çakıyorsun elektrot olarak, sonra multimetre ile değil pens ampermetre ile ölçüm yapıyorsun, suyun derinliğini öğreniyorsun, sonra 9 volt bir pille iki kablo çıkıyorsun ve eksi uca 100 ohm bir direnç bağlayıp elektrik veriyorsun ve amper gücünden de suyun debisini ölçüyorsun. takıldığın bir yer olursa sor ben buradayım. ama bu yukarıda anlattıklarım zeytin çatalıyla su bulmadamıdı onu pek iyi hatırlayamıyorum.
Ustam aluminyum değil de çinko olmaliydi. Biraz da şu toprak hattı iyi çalışsın diye döktükleri süper karışımdan 3,14 litre döküp voltajı da 12 volta çıkartınca zeytin çatalına da gerek kalmıyor.

:) ustam geyigin basi dondu bence. Yaziktir birakalim hayvani. Baktim oradan en yakin volta pili cikar. Tuz ruhu dokelim falan desem ve dokse o toprakta bir daha bir sey yetismez. O vebali almak istemedim.

:) ustam geyigin basi dondu bence. Yaziktir birakalim hayvani. Baktim oradan en yakin volta pili cikar. Tuz ruhu dokelim falan desem ve dokse o toprakta bir daha bir sey yetismez. O vebali almak istemedim.
beni güldürdün ya senide inandığın güldürsün. hadi ben bilmiyorum cahilim ama. aklımın zekatını versem mühendis çıkar

Saygılar ustam. Benim öğrencilerimden çok var mühendis. Bazen o zekatı vermek gerekiyor. Bir de benim işim gereği severek isteyerek yapıyorum o mühendis çıkarma işini. Bilmek kadar kendinden daha becerikli, daha bilgili, daha ilgili insan birakmak gerek miras olarak.

Saygılar ustam. Benim öğrencilerimden çok var mühendis. Bazen o zekatı vermek gerekiyor. Bir de benim işim gereği severek isteyerek yapıyorum o mühendis çıkarma işini. Bilmek kadar kendinden daha becerikli, daha bilgili, daha ilgili insan birakmak gerek miras olarak.
benim ustalarım bir şeyi benim yerime yapmadı, nasıl yapılabileceğini gösterdi. ama sadece bir sefer her hata yaptığımda bedelini ben ödedim. yaptığım hatalar beni bir daha o hatayı yapmamayı öğretti. mektepli değilim ama bir alaylı olarak oldukça iyiyim. yaptığım hesaplar ve işler mühendislerin bir adım önünde oldu. ve gerekli bilgiyi gerekli kişilere verdim. örnek fenoxietonol nasıl kullanılır sorusun cevabını sadece anlayanla paylaştım. sadece kriterleri değerlendirebilen kullanır, yoksa ölümcüldür.

Fenoxietanol kullanma ihtiyacim hic olmadi. Ne amacla kullanildigini da bilmiyorum. Ben 5v yukarisini sevmem. Haydi diyelim 12 volt uzerindeki bir isi de uzerime almam. İhtiyac duyabilecegim bir sey ise ogrenelim.

Fenoxietanol kullanma ihtiyacim hic olmadi. Ne amacla kullanildigini da bilmiyorum. Ben 5v yukarisini sevmem. Haydi diyelim 12 volt uzerindeki bir isi de uzerime almam. İhtiyac duyabilecegim bir sey ise ogrenelim.
fenoxietanol balıklarda kullanılan bir narkozdur, fazla verirsen öldürürsün, bir zamanlar hatchery de çalıştım, su ürünleri mühendisleri çok acizdiler bu konularda. 5 voltu değil de ben AC yi hiç sevmem, çünkü çok çarpıldım. ve mantığımda ac ye bir türlü basmıyor

Ustam ben de ac isin icine girdigi anda solugu komsunun kapisinda alirim. Role ile anahtarlamak disinda ac isine bulasmam. Onun da baglantilarini isin ehli olan bir komsum var ona yaptiririm. 5v candir, canandir. Elini kolunu kaptirsan en kotu ihtimalle komponenti / cihazi bozarsin.
Fenoxietanol isi iyiymis. Ben uzaktan kumandali bir oyuncak tekne yaptim. Balik tutmak istersem Balıkesir sahile gidip ayagimi bile suya sokmadan tutup donebiliyorum. 2 tane hurda sarjli matkap motoruyla kendisini 2 tane motorla da vincleri suruyorum. 2 tarafta da 3 lü kancalar ve arka ortada da damperli yemlikler var. 5 kg kuzu yemi ve yarim kilo mini karides 2-3 gun yetiyor. Yaninda da raki enfes...

Forum istatistikleri

Konular
127,952
Kullanıcılar
449,599
Son üye
Gksn

Yeni konular

Geri