Multiinverter gaz verme

m.yağız

Üye
Arkadaslar merhaba lg multiinverter 410 gazli klima da sogutma eksik ,donus borularinda sogutma yok basinc 5 bar .1 dis 3 ic unite var.tekrar gaz bosaltip vakum yapacagim tek bir cikis hattindan hem vakum hem gaz versem olurmu.
20180730_191524.jpg
20180830_171042.jpg

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Basınç hepsinde aynı mi. bi kompresör olduğuna göre nerde gaz verdiğin fark etmez galiba. GRAM verebilirsen iyi olur olmazsa 7 bar civarı basman gerek. Bide gazi bosaltmadan kaçak varmi bi bak. Vakumda da vanayi kapat test et kaçak varsa gazın boşa gider. Rekorları kontrol et

Kardeşim kolay gelsin vakum yaparken servis vanalarını açık bırakamazsın bırakırsan dediğin işlem olur hepsini vakumlarsın; ama kompresörün yağınıda vakumlarsın :) bu yüzden servis vanalarını kapatman gerek, kapattığın içinde sadece vakumu bağladığın iç ünite evapını ve bakırları vakumlamış olursun.. Gaz şarjını da servis vanalarını açıp 3 iç üniteyide çalıştırıp verirsen senin için daha avantajlı olur teraziyle versen çok daha iyi olur etiketinde yazıyordur kaç gr aldığı terazin yoksa da 410 lar genelde 10 bar dır. kolay gelsin

Kardeşim kolay gelsin vakum yaparken servis vanalarını açık bırakamazsın bırakırsan dediğin işlem olur hepsini vakumlarsın; ama kompresörün yağınıda vakumlarsın :) bu yüzden servis vanalarını kapatman gerek, kapattığın içinde sadece vakumu bağladığın iç ünite evapını ve bakırları vakumlamış olursun.. Gaz şarjını da servis vanalarını açıp 3 iç üniteyide çalıştırıp verirsen senin için daha avantajlı olur teraziyle versen çok daha iyi olur etiketinde yazıyordur kaç gr aldığı terazin yoksa da 410 lar genelde 10 bar dır. kolay gelsin
Burda ne demek istediğinizi anlamadim. Servis vanasi kapatılmaz vakumda. Vakum sadece ic üniteye yapilan bişey değil ki. Pompa yağı çekmez hem. İçeride ki havayi ve özellikle nemi ceker. Gazi komple boşalttın diyelim dis ünite kondenser ve bölgesinde hava olmucakmi. Nasil alcan havayı vanayi kapatırsan. Katılmıyorum yani size

Burda ne demek istediğinizi anlamadim. Servis vanasi kapatılmaz vakumda. Vakum sadece ic üniteye yapilan bişey değil ki. Pompa yağı çekmez hem. İçeride ki havayi ve özellikle nemi ceker. Gazi komple boşalttın diyelim dis ünite kondenser ve bölgesinde hava olmucakmi. Nasil alcan havayı vanayi kapatırsan. Katılmıyorum yani size

Bende sizin burada ne demek istediğinizi anlamadım. Vakumda servis vanası kapatılmazsa o yapılan iş klima işi değildir başka bir iş olabilir marangoz, mobilya, alüminyum korkuluk işi, elektrot kaynağı yada bilemiyorum hangi meslek te kapatılmaz servis vanası...
Servis vanası açık vakum yapılırsa dış ünite de depolanan gazı vakumlayıp mükemmel bir işçilik ve taktire şayan bir vakum yapılmış olur.

Piyasada cebine yankeski, kontrol kalemi koyan herkes klimacı oluyor..
Biz klimacılar olarak vakum konusunda yaptığımız işlem; klima montajı bitiminden sonra İÇ ÜNİTE ve ARA TESİSATTA bulunan atmosfer havasını boşaltma işlemine klima vakum işlemi diyoruz. Ha siz sökme-takma yaparken yada dış ünitenin gazını boşaltırken, ki bu imkansız gaz boşalırken içeri hava girmez aksine çıkar, dış üniteye atmosfer havası aldırabiliyorsanız zaten dış üniteye de vakum yapın...

Siz okumamissiniz yazdığımı anlaşılan. Önce okuyun bence. Yeni takılan cihazda ic ünite ve dis ünite arasina vakum yapılır evet. Ama sistemde gaz tamamen boşaldi ise. Yada 410 gibi vakum yapılması gereken yada 404 gibi karışım gazlarda gaz eklemek doğru bulunmaz pek. Bu yuzden sistem komple vakumlanir. Gaz boşlinca kompresör ve elemanlarinda hava yada en önemlisi nem olmadığını düşünüyorsaniz o sizin ustaliginizla alakalı

Gayet okudum servis vanası kapatılmaz vakumda yazmışsınız. Bende size bu konuda katılmıyorum.

Siz her sök tak işleminden sonra vanaları açıp ozon tabakasına yoğun çevrecilik hissiyatıyla o gazları salıyorsanız öncelikle ozon tabakası adına, daha sonrada yeniden gaz şarjı parası aldığınız müşteri adına size teessüf ederim, ha eğer gaz şarjına para almıyorsanız o zaman sizin diğer ortak olan malzemeci adına size teşekkür ederim.

Dış ünitede herhangi bir kaynak işlemi yapılmamışsa dış üniteye vakuma gerek duymuyoruz bize okulda öğretilen bu. Zaten kaynak yapılmışsa da öncelikle azot basılmalı içinde kalan çapak vs atılmalıdır. Bir gün sonrada vakum işlemi yapılmalıdır. Dış üniteye bağlanan hem gaz toplama işlemi yapan, hem nemden gazı arındıran cihazlar var ama çok pahalı bizi aşar daha doğrusu kendi adıma konuşayım beni aşar yani zaten üç kuruş kazanıyoruz. Umarım anlaşabildik Gürkan bey gazı boşaltıp vakum yapmak mümkün tabi ki dediğim gibi vakum güçlü ise yağı da çekebilir. Birde mesela klimada 500 gr 410 gaz var 100 gr eksik, 100 gr için gazın tamamını mı salacaksınız? Lütfen gerçekçi olalım..

Velhasılı gazları doğaya salmıyoruz mümkün mertebe bize öğretilen bu. Şimdi 410 zararsız doğa dostu diyenler olacaktır hayır efendim hepside zararlıdır. Konu baya amacından çıktı ama artık sayın yöneticimizin takdiri kaldıra da bilir...

Forum istatistikleri

Konular
127,952
Kullanıcılar
449,600
Son üye
psychedelic

Yeni konular

Geri