Muadil Röle

relaks_334

Üye
Saygıdeğer forum üyeleri,

Uzun süredir 9V 10A DC çift kontak röle arıyorum ancak Türkiye’de bulamadığım gibi yurt dışında 50 li pakette satılıyor.
Bu röle Rezistansı aç kapa yaparak sabit sıcaklıkta kalmasını sağlıyor. Röle pabuçları tamamen eridiği için mecbur değiştirmemiz gerekmekte.
Bu durumda neler yapabilirim. Bu parça yerine muadil ne kullanılabilir.
Röle modeli; Finder 44.62.9.009

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.

Uzun süredir 9V 10A DC çift kontak röle arıyorum ancak Türkiye’de bulamadığım gibi yurt dışında 50 li pakette satılıyor.
Bu röle Rezistansı aç kapa yaparak sabit sıcaklıkta kalmasını sağlıyor. Röle pabuçları tamamen eridiği için mecbur değiştirmemiz gerekmekte.
https://www.direnc.net/arama?q=finder+röle buraya baktınız mı

Yada neden normal termostat kullanmıyorsunuz. Neticede herhangi bir rezinstansa giden enerjinin, materyalin ısı derecesine göre kesilmesini yada verilmesini sağlamak istiyorsunuz. Bildiğiniz gibi termostatlar sizin belirlediğiniz ısı derecesine göre kontağı açar yada kapatırlar.

Finder 44.62.9.009 bobin gerilimi uygun, kontak akımı da kurtarıyorsa olur ama anladığım kadarıyla Türkiye'de yok. Şartları bilmiyorum ama arkadaşın dediği gibi termostat da olabilir.
Tecrübeli arkadaşlar bilir, belki 9 voltu 12 volta yükseltip 12 v röle de kullanılabilirsiniz

Erenprt Merhabalar;

Panoda yada kullandığınız yer her nere ise yer var ise 9 v tek kontak bir röle bulun (internette baya var hemde ekonomik) bu rölenin açık kontağından iki ve daha çok kontaklı 220 bobinli bir kontaktör yada daha büyük röleyi çektirin , çok devreye girip çıkıyor ise en iyisi solidstate röle kullanın deha sağlıklı olur.

Kolay Gelsin

Sistem tam olarak nedir anlatirsaniz yardimci olan arkadas cok olur. Sistem ne nasil bilmiyorum ama dediginize gore 9v ya 24v a cevireceksiniz yada arkadasin dedigi gibi termostat li yapacaksiniz.

Cevaplarınız için teşekkür ederim, Röleyi kullanacağım yer suyu yaklaşık 80 derecede sabit tutması gereken bir cihazın anakartı. Röle iki tane rezistansı açıp kapatıyor. Kart üzerinde upgrade şansım yok ( termostat gibi), Ferhat beyin dediği gibi bir yöntem belki işi çözer.

Erenprt Merhabalar;

Panoda yada kullandığınız yer her nere ise yer var ise 9 v tek kontak bir röle bulun (internette baya var hemde ekonomik) bu rölenin açık kontağından iki ve daha çok kontaklı 220 bobinli bir kontaktör yada daha büyük röleyi çektirin , çok devreye girip çıkıyor ise en iyisi solidstate röle kullanın deha sağlıklı olur.

Kolay Gelsin

Solid state röle yi biraz araştıracağım, bildiğim bir parça değil , teşekkür ederim.

Forum istatistikleri

Konular
127,956
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri