Muğla'dan acı haber

allah rahmet eylesin. sadece hattın kesildiğini duymak yeterli değildir. Toprak ayırıcılarında devreye alınıp alınmadığı teyyit edilmeli çünkü enerji hattı ve toprak arasında kapasitif etki vardır YG hatlar kondansatör gibi davranır bu durumdan dolayı.

ben söz ettiğiniz olay yüzünden az daha öteki tarafa gidiyordum,kıl payı yırttım
direğe çıkmadan önce hattı mutlaka topraklamak lazım.özellikle yer altı kablosu kullanılan sistemlerde eğer topraklama yapılmassa mutlaka hatta gerilim yükleniyor ve siz enerjiyi kesseniz bile kablolar kondansatör gibi yükü üstünde tutuyor.tamam herşey şansa bağlı ama enerji tam olarak sinüs dalgasının tepesinde kesilirse kablolarda kalan yük bir adamı rahatlıkla öldürür.eğer sol elle hatta dokunursa kalbi kesin durur.eminim.

ihmal ihmal başka birşey yok çıkan meslektaşımız çıkabilir ogünkü ruh hali iyi olmayabilir kafası dalgın olabilir diğer ustası ve arkadaşları neden engel olmaz anlamadım hep birileri öldükten sonra mı üzülecez allah tan rahmet dilerim yakınlarınada baş sağlığı dilerim saygılarımla

allah rahmet eylesin dikkat arkadaslar hemdecok dikkat bunun geri dönüsü yok ailesineallah sabir versin

Burada sorgulanması gereken birçok şey var.İhmal,kaza diye olayı geçiştirmemek lazım.
Özellikle bu tür yerlerde çalışanlar daha iyi bilgi verir.Bunlar daimi eleman mı,buralarda taşeron firma çalıştırılıyor mu.Meslek içi eğitimler veriliyor mu.Sosyal güvenceleri ne durumda.Gerekli eğitimlerin verilmediği gün gibi ortada bence.

• Beğen
Tepkiler: ct
allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun yakınlarına allah sabır versin.diger her meslekte hatanın telafisi vardır ama elektrikte asla bunun icin tum meslektaslarımın cok dikkali olmasını diliyorum

Burada sorgulanması gereken birçok şey var.İhmal,kaza diye olayı geçiştirmemek lazım.
Özellikle bu tür yerlerde çalışanlar daha iyi bilgi verir.Bunlar daimi eleman mı,buralarda taşeron firma çalıştırılıyor mu.Meslek içi eğitimler veriliyor mu.Sosyal güvenceleri ne durumda.Gerekli eğitimlerin verilmediği gün gibi ortada bence.

allah rahmet eylesin.. arkadaşa katılıyorum.ihmallik var gibi olayda.gerekli eğitimler verilseydi bu olay hiç olmazdı gibime geliyor.enerji varken direğe çıkmak ne akla ne mantığa sığacak birşey değildir..kadermiş,alnına böle yazılmış gibi saçma cümlelerde kurmak doğru olmaz.suçlular bulunup cezalandırılmalı bence.yoksa arkası kesilmez bu olayların

Allah rahmet eylesin. Elektrikçiler olarak elimize dövme mi yaptırsak acele etme, defalarca kontrol etmeden ne devreye al ne de yaklaşma diye. Orada suçlu o gencecik insanda değil ona o eğitimi vermeyen ve eğitimi vermediği gibi başında da onu kontrol etmeyen mühendislerdir, ustasıdır. Eğer şirket olarak eğitim vermeme kararı almışsa, şirket yöneticilerinin suçudur.

Forum istatistikleri

Konular
128,162
Kullanıcılar
449,921
Son üye
TursuBidonu

Yeni konular

Geri