Ms dos key cod

bu gred program nedir ? amacı
gred programı hakkında int bir link verilmesi ? tam bilği ?

kullanıdiğin dos programınız
şimdiki kullandığınız dos programınızla aynı versiyon mu ?
şifrelemede sorun yaratma olabilir .
şifre sistemini bilmiyoruz .
belki hex ile çözülebilir

ne bozuk anakart hhd vs gibi .
hd değiştirdiniz aynı eski bilğisayarımı kullanıyorsunuz .
şifreyi hd yada ana kart değişince ister diyorum .

bu gred program nedir ? amacı
gred programı hakkında int bir link verilmesi ? tam bilği ?

kullanıdiğin dos programınız
şimdiki kullandığınız dos programınızla aynı versiyon mu ?
şifrelemede sorun yaratma olabilir .
şifre sistemini bilmiyoruz .
belki hex ile çözülebilir

ne bozuk anakart hhd vs gibi .
hd değiştirdiniz aynı eski bilğisayarımı kullanıyorsunuz .
şifreyi hd yada ana kart değişince ister diyorum .
eski pc acronisle imaj alındı bozulmadan önceki hali power patlayınca pc enrji verip ana kartı ve hdd yaktı şimdi p2 kasa pc buldum ona bu eski imajı yükledim hdd değiştiğinden bana bu key numarasını soruyor . bu gred programı ms dos uyarlanmış kişi kendi ürününe özel yazdığı bir program gibi duruyor makinannın pc açılması için bu gred softkey geçilmesi gerek yıllar önce 1992 bu makinda yine pc değişikliği yapılmış . ozamanda bu softkey bu firmadan temin edilip çalışır hale getirilmiş .

eski ınstallation number for this computeris: 447415520
bu kodun karşılığı yani 1992 bununla çözülmüş : 423110500

Keşke eski harddiski atmasaydınız. O modelin aynısını ikinci el bir yerden bulup HDD kontrol kartını değiş tokuş yapardınız. O yazılım muhtemelen HDD seri numarasını okuyor ve eski HDD nin seri numarasını görmek istiyor.

bana
Keşke eski harddiski atmasaydınız. O modelin aynısını ikinci el bir yerden bulup HDD kontrol kartını değiş tokuş yapardınız. O yazılım muhtemelen HDD seri numarasını okuyor ve eski HDD nin seri numarasını görmek istiyor.
eski hdd bu kod vermi 1992 onunla çözmüşler :447415520
şimdiki yeni bu kod veriyor:447417564

programınız klasörü altında içeriğini görebileceğiniz bir yazılım proğramı ( hex , editör , veya benzeri ) ile içerini görüp o göre işlem belki yapabilirsiniz diyorum .
yeni tarihli dosyalar oluşturmuş olabilir ( şifreleme için ) buradan çözüm yolu olabilir belki .
tam bilmiyorum 8 bit sistemleri vs gibi .

Kolay Gelsin .

https://cod3xblog.wordpress.com/2015/01/19/kriptografi-hexadecimal-yontemi-ile-sifreleme/

buna benzer gibi içerik görüp belki !!!
( konu ile alakası yoktur , içerik gösterimi nasıl olduğu )

hexshot1.jpg

programınız klasörü altında içeriğini görebileceğiniz bir yazılım proğramı ( hex , editör , veya benzeri ) ile içerini görüp o göre işlem belki yapabilirsiniz diyorum .
yeni tarihli dosyalar oluşturmuş olabilir ( şifreleme için ) buradan çözüm yolu olabilir belki .
tam bilmiyorum 8 bit sistemleri vs gibi .

Kolay Gelsin .

https://cod3xblog.wordpress.com/2015/01/19/kriptografi-hexadecimal-yontemi-ile-sifreleme/

buna benzer gibi içerik görüp belki !!!
( konu ile alakası yoktur , içerik gösterimi nasıl olduğu )
teşekkkür ederim hala araştırmaya devam

Muhtemelen 40-80 megabayt hdd olmalı yıl 1992 ne günlerdi:)
Kontrol kartı acaba kaça kadar destekliyordu.

Arkadaşlar ms dos la başım belada resimdeki softkey nasıl bulabilirim . yazılımda hdd veriyor galiba

merhaba

gred programını hakkında tam açıklamalı bilği verebilirmisiniz ?
ve
bilgisayar içindeki gred yazılımının tüm dosyaların verebilirmisiniz ? ,
önemlidir bilğisayar içindeki tüm gizli dosyalar ( şifrelemede ) olur onları da
belki yazmış olduğunuz numaraya editleyerek ulaşılabilir ,
ve
yeni verilen numara yerini bulunabilirse eski numarayı buraya yazıp
karşılığı numarayı yazıp deneme yapılabilir diyorum .

Kolay Gelsin . Sağlıcakla Kalın .

Son düzenleme:
Merhaba,
Detaylarını çok hatırlamıyorum.Bir başka alternatif program Softice diye asembler programı vardı. Programı kurup çalıştırdıktan sonra sizin programı çalıştırıp bilinen bir yanlış kod girip Softice tarafında sizin girdiğiniz kodu kıyaslama yaptığı değerleri karşılaştırdığı kodu bulabilirsiniz.
Kolay gelsin

Arkadaşlar bu problemi çözerim diyen varsa çözsün ücretini belirsin bana .

Forum istatistikleri

Konular
128,173
Kullanıcılar
449,936
Son üye
AsilOzgenc

Yeni konular

Geri