Mpu 6050

mervedamar

Üye
Merhabalar. Mpu6050 sensörünü kullanmak istiyorum. Tek yapmak istediğim sensörün hareket halinde olup olmadığını algılamak. Hangi yön olursa olsun hareket halindeyse ben bunun bilgisini alayım bana yeterli. Bunun için ivmeölçer mi kullanmam gerekiyor yoksa hem gryo hem ivme birlikte mi kullanmam gerekiyor? Sadece int pininden bir tetik almayı düşündüm. Bu int pininden her hangi bir tetik aldığımda hareketli olup olmama durumunu anlayacağım? Bu mümkün mü acaba?

Merhabalar. Mpu6050 sensörünü kullanmak istiyorum. Tek yapmak istediğim sensörün hareket halinde olup olmadığını algılamak. Hangi yön olursa olsun hareket halindeyse ben bunun bilgisini alayım bana yeterli. Bunun için ivmeölçer mi kullanmam gerekiyor yoksa hem gryo hem ivme birlikte mi kullanmam gerekiyor? Sadece int pininden bir tetik almayı düşündüm. Bu int pininden her hangi bir tetik aldığımda hareketli olup olmama durumunu anlayacağım? Bu mümkün mü acaba?
sadece int pini yeterli gelmez.int pini datanın okunmaya hazır oldugunu bildiriyor.cihaz hiçbir konum degistirmesede int pininden surekli sinyal gelir.gyro bilgilerini almanız yeterli.Ben kendi motorsikletim için bir proje yazmıstım(motor yerinden kıpırdatıldımı alarm calsın diye) ancak hayata gecirme fırsatım olmadı.yapmanız gereken gyro bilgilerini sürekli olarak okumak ve bir degiskende saklamak,bir sonraki okunan data ile bir once okunan data arasındaki fark belli bir degeri gecerse cihazınız hareket etmis demektir.

Teşekkürler.

Arkadaşlar mpu6050 sensörünü tanıttığım videoyu burada sizlerle paylaşmak istiyorum yaşadığınız problemlerı buradan bakarak çözebilirsiniz. Aynı zamanda kanalıma abone olursanızda bunu gibi videoları kaçırmamış olursunuz. Herkeze iyi çalışmalar.

Forum istatistikleri

Konular
128,132
Kullanıcılar
449,849
Son üye
cagan20

Yeni konular

Geri