MPPT (Maximum Power Point Tracker) (Maksimum Güç Noktası İzleyicisi)

Halid87

Üye
Merhaba arkadaşlar ben internette genellikle ingilizce döküman olarak bulunan bir konuyu araştırıyrum daha doğrusu proje olarak aldım. Aldığım konu güneş enerjisi ve mppt devreleri. MPPT hakkında elinde dökümanı olan varsa az çok farketmez ya da bilgilerini paylaşmak isteyen varsa paylaşırsa çok memnun olurum... Şimdiden ilginize teşekkürler...

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Merhaba arkadaşlar ben internette genellikle ingilizce döküman olarak bulunan bir konuyu araştırıyrum daha doğrusu proje olarak aldım. Aldığım konu güneş enerjisi ve mppt devreleri. MPPT hakkında elinde dökümanı olan varsa az çok farketmez ya da bilgilerini paylaşmak isteyen varsa paylaşırsa çok memnun olurum... Şimdiden ilginize teşekkürler...
Halid kardeşim bende bu konuyu tez olarak aldım döküman araştırıyorum bulduğun dökümanları paylaşabilirsens evinirim.

bu tam olarak ne yapıyor ben de merak ettim şimdi. bilgilendirirseniz teşekkürü borç bilirim.

Forum istatistikleri

Konular
127,959
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri