MPLAB'TA BİR SORUN

chitarra

Üye
merhaba öncelikle

mplab ile kod yazamaya bu yıl başladım. dersin ilk başlarında kodlar assembly üzerineydi ve mplabta projeyi derlerken bir sıkıntı oluşmuyordu. projeye asm uzantılı dosya ekliyordum.

Şimdi ise c kodlarıyla programlamaya geçtik mplabta projete .c uzantılı bir dosya ekliyorum fakat link hatası veriyor normalde kodda bir sıkıntı olmadığından eminim zaten kodlar ilgili bir hata da vermiyor derlediğim zaman

oluşan output ekranında linker hatası ile karşılaşıyorum.bu sıkıntıyı nasıl çözebilirim

Make: The target "C:\Documents and Settings\Administrator\Desktop\ggg.o" is up to date.
Skipping link step. The project contains no linker script.
BUILD FAILED: Sun Apr 01 15:11:22 2012

MPLAB C18 kullanıyorum derleyiciden kastınız bu ise

Dosya yolu çok uzun gözüküyor.
C:\ de bir dosya açın ve onun içinde çalışın.
Özellikle xp de beladır , uzun dosya isimleri ve Tr karakterler...

Bir diğer hata sebebi kurulduğu yerdeki mplabc18 dizini içindeki xxx.o uzantılı dosyaların kurulum yerini bulamaması.
Default olarak kurulan yerde değilde başka yerde arıyor bulamazsa hata veriyor...

KAZIMUGUR, dediklerini tasdikliyorum...

C:\ de a adında proje oluşturdum daha sonra o projeye .c uzantılı dosyayı ekledim ama gene aynı hata var .

Make: The target "C:\a.o" is out of date.
Executing: "C:\MCC18\bin\mcc18.exe" -p=18F252 "a.c" -fo="a.o" -Ou- -Ot- -Ob- -Op- -Or- -Od- -Opa-
Skipping link step. The project contains no linker script.
BUILD FAILED: Mon Apr 02 00:55:50 2012

:) tabi bir sıkıntı yok kodlar doğru gibi geliyor bana da ondan paylaşmamıştım.

#include<p18f252.h>
void bekle(void)
{
unsigned int i,j;
for(i=0;i<100;i++)
for(j=0;j<50;j++)
{
};
}
void main(void)
{
TRISB=0;
PORTBbits.RB1=0;
while(1)
{
bekle();
PORTBbits.RB1=1;
bekle();
PORTBbits.RB1=0;
}
}

Son düzenleme:
Büyük ihtimal LKR uzantılı linker script dosyasını projenize dahil etmemişsiniz.

"...\MPLAB\MPLAB C18\bin\LKR" klasöründen işlemcinize uygun dosyayı, proje penceresinde linker script kısmına eklemeniz gerekir.

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
127,956
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri