Motosiklet Farına 220 Volt Ampül Taksam Ne Olur?

morbeyaz

Üye
Yuvarlak tip motosiklet farının ampülünü söküp 220 volt 400 watt ampül takmak istiyorum. bunu yaparsam ne olur? Far camı ısıdan dolayı çatlar mı ya da 12 volt akü ile çalışan far 220 volta uygun değil mi dir? Deneyen var mı? Teşekkürler.

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
220 voltluk bir ampul 12 voltta hiçbir fonksiyon göstermez.Flaman ısınamaz.Kısaca boşuna denemeyin.

Önemli olan wattajdır. 1000Volt da taksan aynı watlı ampul kabaca aynı ışığı verir... Kaldı ki odak ayarını bozduğun için daha beter olur. En iyisi orjinal ampulu kullanman. Sönük yanıyorsa kablo ve konjektörü kontrol edeceksin. Voltaj düşük kalıyor olabilir

Yuvarlak tip motosiklet farının ampülünü söküp 220 volt 400 watt ampül takmak istiyorum. bunu yaparsam ne olur? Far camı ısıdan dolayı çatlar mı ya da 12 volt akü ile çalışan far 220 volta uygun değil mi dir? Deneyen var mı? Teşekkürler.
Maalesef çalıştırmanız mümkün değil.Işık yetersiz kalıyorsa oto elektrikçilere uğrayın daha yüksek güçte 12 Volt ampülü uygun bir tesisat ile motosikletinize bağlasınlar.
Ayrıca şunuda belirteyim 220 Volt 400-500Watt gücündeki ampulerin duyu E40'dır boylarıda 20-30 cm arasındadır sığdırmanız mümkün değil.

Soru yanlış anlaşıldı sanırım. Ben çıkma bir motosiklet farını alıp içindeki ampülü sökeceğim ve aydınlatma olarak tiyatro sahnesine takacağım. Tek bir noktayı yuvarlak olarak ışıtacak anlayacağınız. Bu farın içine 220 volt ile çalışan 400 watt ampül taktıktan sonra 220 volt elektrik vereceğim. Donanım olarak uygun olup olmadığını sordum. Yoksa motosiklete nereden bulacağım 220 voltt a bağlayacağım :)

Soru yanlış anlaşıldı sanırım. Ben çıkma bir motosiklet farını alıp içindeki ampülü sökeceğim ve aydınlatma olarak tiyatro sahnesine takacağım. Tek bir noktayı yuvarlak olarak ışıtacak anlayacağınız. Bu farın içine 220 volt ile çalışan 400 watt ampül taktıktan sonra 220 volt elektrik vereceğim. Donanım olarak uygun olup olmadığını sordum. Yoksa motosiklete nereden bulacağım 220 voltt a bağlayacağım :)
Bir önceki mesajımı okumadınız sanırım.Motosiklet farının içine 400Watt ampulü sığdıramazsınız.400Watt ampulün duyuda evlerde gördüğümüz tip E27 değil E40'dır büyük ihtimalle.

Motosiklet farı satan bir firmaya gidip yakından bakacağım. Sahne ışıkları çok pahalı çünkü. Cevap için herkese teşekkürler.

12volt çıkışlı smps kullanarak oto far ampülü kullanabilirsin. ısının uzaklaştırılması için fan kullanılabilir......

:)illada motosikler farıyla lamba yakacağim dıyorsan sana tavsıyem 12 volt veya 24 volt 150-250 watt gucunde tepegözlerde kullanılan lambalar var onları kullan yanlız sorun soğutma arkasından fan takman lazım kolay gelsin:)

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,852
Son üye
ddknght

Yeni konular

Geri