Motorun 5 sn ileri 5 sn geri çalıştığı kumanda sorusu

degerlı hocalarım abılerım okulda verılmıs olan bı odev hakkında yardımlarınıza ıhtıyacım var cok yazmadan hemen soruya gecmek ıstıyorum

motor starta basınca ileri 5 sanıye calısacak gerı 5 sanıye calısacak ılerı 5 sanıye tekrar gerı 5 sanıye bu sekıl devam edecek bunun guc ve kuman da devresı

Durma ce valısma zamanı ayrı ayrı ayarlanabılen , flaşör zaman rölelerı vardır. Senin isğini karşılar, onun kontaklarını kullanabilirsin...

mvc1t.jpg

İnternette bunun gibi yüzlerce döküman var araştırmayı denedinmi acaba ?

çift zamanlı flaşör roleyle rahatlıkla yapabilirsin.faz sigorta zr 15 16 çık ileri kontaktörü bobin ucu 18 geri kontaktörü bobin ucu zaman rolesine 220 kontaktör a2 uçlarınada nötr verdinmi tamamdır.slm

Son düzenleme:
degerlı hocalarım abılerım okulda verılmıs olan bı odev hakkında yardımlarınıza ıhtıyacım var cok yazmadan hemen soruya gecmek ıstıyorum

motor starta basınca ileri 5 sanıye calısacak gerı 5 sanıye calısacak ılerı 5 sanıye tekrar gerı 5 sanıye bu sekıl devam edecek bunun guc ve kuman da devresı
Syn ferruh göçmen öncelikle forma hoşgeldin. Bazı arkadaşlar önemli bazıları ise gereksiz yorumlar yapmışlar.
Sen blackmamba arkadaşın çiziminden faydalanabilirsin.
KOLAY GELSİN

Syn ferruh göçmen öncelikle forma hoşgeldin. Bazı arkadaşlar önemli bazıları ise gereksiz yorumlar yapmışlar.
Sen blackmamba arkadaşın çiziminden faydalanabilirsin.
KOLAY GELSİN
Rezistas ın verdiği cevapda mantıklı hemde son derece ekonomik yapılmasıda çok kolay

Rezistas ın verdiği cevapda mantıklı hemde son derece ekonomik yapılmasıda çok kolay

Doğrudur ama devre yok şema yok + bende mantıksız demedim zaten
soruyu soran arkadaş güç ve kumanda devresi istiyor
syn rezistans arkadaş çizim paylaşmış olsaydı iyi olurdu

Hatta şöyle gidip yerindede uygulasa dahada iyi olurdu diyorsunuz. sayın Rezistans ve Zeybek röle isimlerini yazmış öğrenmeye niyeti olanda zahmet edip bu röle nedir diye araştırsa tüm resimleri ile görecektir.

http://www.er-na.com.tr/pdf/pdf19.pdf

Ekli dosyalar

• ERNA.pdf
    3.7 MB · Görüntüleme: 64
Hatta şöyle gidip yerindede uygulasa dahada iyi olurdu diyorsunuz. sayın Rezistans ve Zeybek röle isimlerini yazmış öğrenmeye niyeti olanda zahmet edip bu röle nedir diye araştırsa tüm resimleri ile görecektir.

http://www.er-na.com.tr/pdf/pdf19.pdf
Ne demek istiyorsun anlamıyorum canımı sıkmaya başlıyorsun
benim derdim insanlara her şekilde yardımcı olabilmek Benle bir derdin varsa onu söyle
konu hakkında bilgin varsa paylaş
bu form da insanlarla her şekilde ( çizim devre şema dosya vs) yardımlaşılıyor. bir profosyenel üye olarak bunu bilmiyormusun

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
128,118
Kullanıcılar
449,822
Son üye
hamidettin

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri