Motorumdaki kablo sıkıntısı (yardım )

karasercan

Üye
Arkadaslar kucuk bi makina yapiyorum kendime makibende 3 beygirlik motor kullanıyorum sıkıntım şudur motora elektrik verince çok ısınıyor koku geliyor dışarıdan trifaze kablo bağlayıp çalıştığında bi sıkıntı olmuyor sıcak haliyle bile soğuyor kablolari olctum kablolarda da sıkıntı yok görünüyor çözemedim ben sizce sıkıntı ne olabilir

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Veriyorum dediğiniz elektrikte trifaze değilmi
? Dışardaki ile verdiğiniz arasındaki fark ne-
dir ? Akım ölçme imkanınız varmı ?

Veriyorum dediğiniz elektrikte trifaze değilmi
? Dışardaki ile verdiğiniz arasındaki fark ne-
dir ? Akım ölçme imkanınız varmı ?
ikiside trifaze biri makinanın kendi tesisatı diğeri ise uzunca bir kablo ile direk prizden elektrik alıyorum akim ölçecek bir aletim yok voltlara bakıyorum onlar normal görünüyor

Pirizinizde fazlardan birisi eksik olabilirmi ?

Kullandiginiz makine motora uygunmu peki donerken motoru sıkıştıriyor olmasin makine motora bagliyken milini elinizle cevirin bi yerde takilma yada herhangi bi zorlanma varmı

Motor devresinde bir kablo gevşekliği piriz hatası olabilir.

Şu bilgileri eklermisiniz ,

Motor klemensinden motor çalışırken( başka bir yerden değil),

Voltajlar ;

R-S=
S-T=
T-R=

Akımlar ;

R=
S=
T=

Bu değerleri ölçüp yazarmısınız?

Forum istatistikleri