Motorsuz oyuncağı motorluya dönüştürme

asduskun

Üye
Merhaba arkadaşlar, bu aşağıdaki oyuncağa motor takmak mümkün mü acaba? Elimde 12v akü var ama yapılabilir mi hiç fikrim yok.
IMG_0511.jpg

Çocuğu riske atıyor olabilir misiniz?
Alette ayak koyma yeri yok, ani bir harekette çocuğun ayağı ters dönebilir.

Ben olsam, teknik olarak mümkün olsa bile bu alette denemezdim.

Çocuğu riske atıyor olabilir misiniz?
Alette ayak koyma yeri yok, ani bir harekette çocuğun ayağı ters dönebilir.

Ben olsam, teknik olarak mümkün olsa bile bu alette denemezdim.

Yok onları ayarlayacagim. Yeter ki yuruteyim aslında motorlu demek doğru mu oldu bilmiyorum ama elektrikli demek istedim

5 dk binecek sonra yüzüne bakmayacak . Tecrübeyle sabit

Aha buda resimli anlatım. Şu hale bak analı kızlı servet düşmanı bunlar...
image.jpeg

Teker dingiline paralel olarak motoru tutturabilirseniz bir kayıs-kasnak ile dingili çevirebilirsiniz.
Dingil kasnağının çapı büyük, motorun ki küçük çaplı olursa hız düşeceğinden riski azaltmış olursunuz.
Ama dingil plastik olacağından sağlam olmayabilir.
Motor devrini mutlaka düşük tutun.
Durma konusunu da düşünmelisiniz bu arada.

Not: Kullanan çocuğun başına gelebilecek olası kazalardan dolayı sorumluluk kabul edilmez.:)

Aha buda resimli anlatım. Şu hale bak analı kızlı servet düşmanı bunlar...Ekli dosyayı görüntüle 51034

Aynı hale benzer bi şekle gelmeye başladık biz de çabuk sıkıldığı için alternatif çözümler arıyorum [emoji3]

Teker dingiline paralel olarak motoru tutturabilirseniz bir kayıs-kasnak ile dingili çevirebilirsiniz.
Dingil kasnağının çapı büyük, motorun ki küçük çaplı olursa hız düşeceğinden riski azaltmış olursunuz.
Ama dingil plastik olacağından sağlam olmayabilir.
Motor devrini mutlaka düşük tutun.
Durma konusunu da düşünmelisiniz bu arada.

Not: Kullanan çocuğun başına gelebilecek olası kazalardan dolayı sorumluluk kabul edilmez.:)

Yok estağfurullah hocam kendim yapıp bi de seni mi sorumlu tutayim. Bu arada sanırım cevabı bu videoda buldum hiç olmazsa en baştan güvenli bi araba olarak yaparım plastik boru kaynak makinem de var

Forum istatistikleri

Konular
128,123
Kullanıcılar
449,830
Son üye
xkullanıcı45

Yeni konular

Geri