motorlu panjur için zaman ayarı ve gsm kontrol

thekut

Üye
merhaba arkadaşlar,

evimize mosel marka uzaktan kumandalı panjur sistemi kurduracağım. bu panjur sistemi için somfy ürünlerinde olduğu gibi zamanlayıcı yani ayarlanan zamanda açılma kapanma gibi bir sistem ilave ettirebilirmiyim. ayrıca bu sistemi gsm ile evde olmadığım zamanlarda uzaktan kontrol etmem mümkün olabilir mi?

bu konuda tecrübeli arkdaşlar yardımcı olursa çok sevinirim.

yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkürler.

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Android kontrollü kartımı al.O kart pc üzerindende kontrol edilebiliyor.Çıkış Kontaklarıda kalıcı yada bastığın sürece çıkış verecek şekilde ayarlanıyor.Basit bir pc yazılımı ile ilgili rölenin aktif veya pasif edilmesi mümkün her gün istediğin saatte panjurun açılır kapanır.Muhtemelen internet bağlantın vardır.evde olmadığın zamanlarda da internet veya 3g üzerinden evindeki Modem IP ulasmak suretiyle gene aynı işlemi yaparsın eksrtadan da para vermemiş olursun
Saygılar..

Android kontrollü kartımı al.O kart pc üzerindende kontrol edilebiliyor.Çıkış Kontaklarıda kalıcı yada bastığın sürece çıkış verecek şekilde ayarlanıyor.Basit bir pc yazılımı ile ilgili rölenin aktif veya pasif edilmesi mümkün her gün istediğin saatte panjurun açılır kapanır.Muhtemelen internet bağlantın vardır.evde olmadığın zamanlarda da internet veya 3g üzerinden evindeki Modem IP ulasmak suretiyle gene aynı işlemi yaparsın eksrtadan da para vermemiş olursun
Saygılar..

Tolga bey oncelikle merhaba, siteye uye olmami saglayan kullanicisiniz, urununuzu inceledim gercekten cok guzel olmus emeginize saglik.

Bende thekut arkadasimizin yapmak istedigini yapmak istiyorum :) Fakat sizin urun bunu nasil yapacak tam anlayamadim. Panjurlarin hepsi farkli odalarda, ve anahtarlarida yanlarinda (gerci ben uzaktan kumandali yaptiracagim) sizin urununuzun kontrol mekanizmasi tek bir yerde duruyor ve kontaklarin hepsi yan yana bu durumda;

1. farkli odalardaki panjurlari nasil acip kapatacaksiniz?
2. zamanlayici icin basit bir pc yazilimindan bahsetmissiniz, bu programin surekli calismasi icin pc'nin surekli acik kalmasi gerekmez mi?
3. Pc ye ihtiyac duymadan bir timer yapmak mumkun mu?

benim icin en onemli soru :) sizin urununuzde kontaklari neden atx arx ile yapmadiniz? Farkli lokasyondaki tum cihazlara hukmedebilirdiniz.

Cevablarinizi sabirsizlikla bekliyorum, sevgi ve saygilarimla.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Tolga bey oncelikle merhaba, siteye uye olmami saglayan kullanicisiniz, urununuzu inceledim gercekten cok guzel olmus emeginize saglik.

Bende thekut arkadasimizin yapmak istedigini yapmak istiyorum :) Fakat sizin urun bunu nasil yapacak tam anlayamadim. Panjurlarin hepsi farkli odalarda, ve anahtarlarida yanlarinda (gerci ben uzaktan kumandali yaptiracagim) sizin urununuzun kontrol mekanizmasi tek bir yerde duruyor ve kontaklarin hepsi yan yana bu durumda;

1. farkli odalardaki panjurlari nasil acip kapatacaksiniz?
2. zamanlayici icin basit bir pc yazilimindan bahsetmissiniz, bu programin surekli calismasi icin pc'nin surekli acik kalmasi gerekmez mi?
3. Pc ye ihtiyac duymadan bir timer yapmak mumkun mu?

benim icin en onemli soru :) sizin urununuzde kontaklari neden atx arx ile yapmadiniz? Farkli lokasyondaki tum cihazlara hukmedebilirdiniz.

Cevablarinizi sabirsizlikla bekliyorum, sevgi ve saygilarimla.

Merhabalar
Öncelikle ürünü beğenmenize sevindim.Ürünü aslında kafamdaki bir sistemin çıkış kartı olarak tasarladım esas kullanımı budur.Tüm cihazlara ait kontroller panodan yapılacağı için tüm röleler kart üzerinde yer almaktadır.Bunun haricindeki tüm kullanımlar kişisel kullanımlardır.
1-Farklı odalardaki kullanım için kablolama gerekir.(Ben kendi evimde tüm kabloları tek bir panoda toplayıp bu şekilde kontrol etmeyi düşünüyorum.)
2-Kart pc den bağımsız olarak çalışabilir.Pc sadece aç/kapa komutlarını vermek için gereklidir.Eğer siz Bu komutu tabletten android yazılımı ile yaparsanız pcden bağımsız olarak da bu işlemin yapıldığı görülür.Ben kendi projemde bu aç kapa komutlarını başka bir mcu dan verdireceğim.
3-Pc ye ihtiyaç duymadan timer yapmak mümkün bir RTC ve eeprom ekleyerek çok sayıda zamanlama yapmak mümkündür.

4- Kontaklari neden atx arx yapmadınız(İhtiyacım olmadığı için yoksa ethernet--->>>rf kartı tasarlayarak kontrol kartı rf alıcılı bir röle devresi yapılarak istediğiniz yapılabilir. )

Kolay gelsin

bizim panjurlar da kumandalı olacak arkadaşınki gibi ve anladığım kadarıyla panjura giden elektrik kablosundan başka bir kablo olmayacak yani şunu merak ediyorum kablolu anahtar/buton mu olmalı sizin sistemi kullanabilmek için? direk kumanda ile yönetilen sistemlerde iş nasıl çözülür?

Saygılar..

bizim panjurlar da kumandalı olacak arkadaşınki gibi ve anladığım kadarıyla panjura giden elektrik kablosundan başka bir kablo olmayacak yani şunu merak ediyorum kablolu anahtar/buton mu olmalı sizin sistemi kullanabilmek için? direk kumanda ile yönetilen sistemlerde iş nasıl çözülür?
Kumanda ile devre arasında bağlantı yapılarak kolaylıkla çözülür.evimde uzaktan kumandalı prizler var.bu kumandaya müdahale edilerek olayı çözmüştüm.

Sayın thekut aradığınız ürün www.telefonlakontrol.com adresinde bulunmaktadır.Ürün piyasaya çıkalı 4 ay oldu kesinlikle sizin istediğiniz bütün özellikleri taşıyor size biraz anlatmaya çalışayım. bu ürünle
DelcomRF Hızır İle Bunların Hepsine Sahip Olabilirsiniz Umarım İşinize Yarar

Dünyanın dört bir yanından ; elektrik hattına bağlı cihazlarınızı açıp kapatmak

istediğinizde, size telefon aracılığı ile bu cihazları kontrol edebilme imkanı
sağlar.Mesafe sınırlaması yoktur.Türkiye'den Amerika'daki evinizi,Amerika'dan
Türkiye'deki evinizi veya İstanbul'dan yazlığınızı,yazlığınızdan İstanbul'daki evinizi
yönetebilirsiniz.
– Siz tatilde iken evdeki ışıkları zaman zaman açıp, kapayabilir veya müzik setini
açıp,evde bir kişi varmış izlenimini yaratarak hırsızları yanıltabilir,evinizi ve malınızı
güvence altına alabilirsiniz.
– İşten eve gelmeden yazın klimanızı, kışın kombinizi çalıştırıp, daha uygun bir
ortama kavuşabilirsiniz.
– Fırındaki yemeğinizin siz gelene kadar pişmesini veya sıcak olmasını
sağlayabilirsiniz.
– Güvenlik amacıyla evinize veya işyerinize girmeden önce çevre/bahçe
aydınlatmasını açabilirsiniz.
– İstanbul'dan,Almanya'dan,Amerika'dan veya herhangi bir uzak mesafeden
yazlığınızın bahçesini sulayabilir,garaj kapısını uzaktan açabilirsiniz.
– Evinizdeki bulaşık,çamaşır makinesi,ocak, fırın,buzdolabı,video teyp,kamera,
aydınlatma ve alarm sistemleri gibi cihazların kontrolünü sağlayabilirsiniz.
– Evinizde veya bahçenizde beslediğiniz hayvanlarınıza uzaktan yem verebilirsiniz.
– Endüstriyel Isıtma, soğutma, pompalama vb.
– Apartmanlarda hidrofor,kalorifer motoru,anten,kombi vb. cihazlarınızı uzaktan
çalıştırabilirsiniz.
– İşyerinizdeki kazan ısıtıcısı,kombi,klima,kalorifer vb. cihazlarınızı uzaktan
çalıştırıp,işyeri açıldığında beklemekten doğacak iş gücü ve zaman kaybını
önleyebilirsiniz.
– Hayal gücünüze göre daha birçok uygulamada kullanabilirsiniz.

tolga bey kontrol devrenizi nerede bulabiliriz ? nasıl birşey? inceleme şansımız varmıdır aceba

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,850
Son üye
umutbaysal9

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri