Motorlu kayar kapı ağır açılma sorunu

caner.72

Üye
Merhaba arkadaşlar. motorlu kayar kapılarda güç görevini üstlenen parça hangsi acaba.?
kumandaya basılıp kapı açılmak istendiğinde, kapı çok ağır veya bir yerden sonra takılmaktadır. Yardımcı olurmusunuz. Teşekkürler

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Motordakı kondansatör de kayıp varsa, zora geldiğinde duruyor olabilir. Veya, kayma yönündekı sınıe anahtarı sarsıntı vs den acıyor da olabilir.

Büyük ihtimal mekanik arıza. Genelde ray vazifesi gören profil bir yerinden oynayınca teker o tarafa doğru önce kasmaya başlıyor sonra gidemeyip duruyor.

Birde montajcı arkadaş o profili akılı vida ile tutturduysa bu arızanın önüne geçmenin tek yolu yeniden adam gibi yerine sabitlemek oluyor.

Hasılı önce mekanik olarak kontrol edin derim ben.

Büyük ihtimal mekanik arıza. Genelde ray vazifesi gören profil bir yerinden oynayınca teker o tarafa doğru önce kasmaya başlıyor sonra gidemeyip duruyor.

Birde montajcı arkadaş o profili akılı vida ile tutturduysa bu arızanın önüne geçmenin tek yolu yeniden adam gibi yerine sabitlemek oluyor.

Hasılı önce mekanik olarak kontrol edin derim ben.
Ben, böyle bır kayar kapının, dilisi akıllı vıda ıle tutturulmusdu, zamanla ınce akıllı vıda egrılıyordu. M8 tijlerle cıvata yapıp yenıden sabıtledım. Sorun bitti.

merhaba arkadaşlar,

Aslında sorun kapı komutu almak istediğinde motor gücünün bir yere kadar yeterli olup, biryerden sonra kapıyı itme gücünü yitirmesidir.

Ben, böyle bır kayar kapının, dilisi akıllı vıda ıle tutturulmusdu, zamanla ınce akıllı vıda egrılıyordu. M8 tijlerle cıvata yapıp yenıden sabıtledım. Sorun bitti.

Abi ; Sağ olsun montajcı arkadaşlar bu tür işlerde "işi hemen yapayım gideyim" havasında olunca her şeye akllı vida atıp gidiyorlar.Bu vida burada ne kadar dayanır yerinden lurtulurmu gevşer mi diye düşüneni bulmak zor.

merhaba arkadaşlar,

Aslında sorun kapı komutu almak istediğinde motor gücünün bir yere kadar yeterli olup, biryerden sonra kapıyı itme gücünü yitirmesidir.

Eğer kapı ilk yapıldığında düzgün çalışıyorsa ve arıza sonradan ortaya çıktı ise mesele motordan kaynaklı değildir.Yukarıda da yazıldığı üzere mekanik bir sıkışma yada arıza vardır ki o motorun düzgün çalışmasını engelleyip zorluyordur.

Forum istatistikleri

Konular
127,969
Kullanıcılar
449,614
Son üye
Canipk

Yeni konular

Geri