Motorlu Elektrik

alikaraman

Üye
Merhabalar arkadaşlar pek sizler gibi elektirik ve elektronik bilgim yok ama 1 senedir araştırıyorum... rüzgar gülü mantığı ile iki motor bulundurarark elektirik üretimi düşünüyorum.. biraz araştırdığımda bunun yapıldığını görüyorum ama nasıl bir motor kullanmam gerekli onu bir türlü çözemedim.. yardımcı olursaniz sevinirim.

bir motor diğer motoru döndürerek elektirik üretecek ve inv. akü ile AC ve DC yaratacak ve oradan da diğer birinci motora giderecek bu döngüyü sağlayacak nasıl bir şekilde bunu yapabilirim.. bilgilendiriseniz çok sevinirim saygılarımla...

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Arkadaşım.
Bu soruya cevap verecek kişi bulamazsın. Öyle bir kişi olsa bile burada olmazdı.
Dünyanın en zengin adamı olarak bilmem hangi adada, saraylarda yaşıyor olurdu.

Elektrik enerjisi yoktan var edilemez. Sizin yapmayı düşündüğünüz kısır döngülü sistemde enerjinin her çevriminde kayıplardan dolayı bir sönüm yaşanacak ve sonunda enerji sıfırlanacaktır.

Merhabalar arkadaşlar pek sizler gibi elektirik ve elektronik bilgim yok ama 1 senedir araştırıyorum... rüzgar gülü mantığı ile iki motor bulundurarark elektirik üretimi düşünüyorum.. biraz araştırdığımda bunun yapıldığını görüyorum ama nasıl bir motor kullanmam gerekli onu bir türlü çözemedim.. yardımcı olursaniz sevinirim.

bir motor diğer motoru döndürerek elektirik üretecek ve inv. akü ile AC ve DC yaratacak ve oradan da diğer birinci motora giderecek bu döngüyü sağlayacak nasıl bir şekilde bunu yapabilirim.. bilgilendiriseniz çok sevinirim saygılarımla...

mesleğe yeni başlayan yada fazla bilgisi olmayan fakat elektriğe ilgi duyanların
ilk düşündüğü şeylerden biridir bu düşünce:D
size bilgi verecek arkadaşların bunu sizden önce akıllarına getirmemesi biraz
garip değilmi?:eek:
siz yinede ilgi ve alakanızı devam ettirin.....:)

kayıplar enerji döngüsünü kesintiye uğratıp sistem bir süre sonra %100 duracaktır dünyada şu anda bahsettiğiniz şekilde çalışan yük besleyebilen bir sistem yok ama bence araştırmaya devam edin konuları daha iyi anlamanıza yardımcı olacaktır

Bir çok kişinin fantazilerini süsleen bir sistemdir sizinkisi. Dinamoyu hareket ettirip elektrik üretmek , o üretilen elektrikle dinamoyu tekrar döndürüp tekrardan elektrik üreten sistem yapmak. Ama arkadaşların dediği gibi kayıplar yüzünden gerçekleştirilemez velevki kayıp olmasa dahi kendi kendini sıfırlar en fazla

Benim bir arkadaşım bunu denemiş belirli bir süre sonra sistem duruyor.
Yani olması gerektiği gibi çeşitli kayıplardan dolayı.

Tecrübe ile sabittir...
Böyle bir makinayı ben gördüm...
Bir müşterime satmışlardı...

Öyle güzel ikna etmişlerki, adama ir türlü anlatamadım...
"Senin bu makinan, dediğin biçimde çalışırsa mesleğimi bırakırım" bile dedim...

Neyse birkaçgün sonra benim dediğime geldi. Balık ısmarlamak zorunda kaldı...

Ama yapan yapıyor... Bırakın yapmayı satıyor...

Forum istatistikleri

Konular
128,163
Kullanıcılar
449,922
Son üye
11akif

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri