Motorlu şalter problemi

Arkadaşlar merhaba,işletmemizde elektrik kesilip jeneratör devreye girdiğinde sorunsuz besleme alıyoruz ancak Şebeke elektriği geri geldiğinde şebeke motorlu şalteri kendisini kurmuyor ve ben manuel olarak şalteri kurarak elektriği binaya verebiliyorum.Her kesintide problem yaşıyoruz.Ekteki resimlerde görüleceği üzere şalterin her iki yanında da bobinler var.açma ve kapama bobinleri yanılmıyorsam.sıkıntı bu bobinlerden kaynklanıyor olabilir mi? Bobinlerin sağlamlık testini nasıl yapabilirim? Yada yeni bir şalter mi sipariş edeyim.teşekkürler şimdiden.

Ekli dosyalar

• IMG-20210126-WA0007.jpg
    IMG-20210126-WA0007.jpg
    66.5 KB · Görüntüleme: 66
  • IMG-20210126-WA0005.jpg
    IMG-20210126-WA0005.jpg
    75.2 KB · Görüntüleme: 61
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Arkadaşlar merhaba,işletmemizde elektrik kesilip jeneratör devreye girdiğinde sorunsuz besleme alıyoruz ancak şebeke elektriği geri geldiğinde şebeke motorlu şalteri kendisini kurmuyor ve ben manuel olarak şalteri kurarak elektriği binaya verebiliyorum.Her kesintide problem yaşıyoruz.Ekteki resimlerde görüleceği üzere şalterin her iki yanında da bobinler var.açma ve kapama bobinleri yanılmıyorsam.sıkıntı bu bobinlerden kaynklanıyor olabilir mi? Bobinlerin sağlamlık testini nasıl yapabilirim? Yada yeni bir şalter mi sipariş edeyim.teşekkürler şimdiden.

kardeşim çok anlamam ama
elektrik kesildiğinde jeneratör devreye girdikten sonra güç besliyor , eğer elektrik geldiğinde jeneratör durup şebeke elektriği gelmiyorsa KONTAKTÖRLERİNDEKİ şebekeye bağlı olanı çalışmıyor olabilir .
elektrik geldiğinde şebekeye bağlı olan kontaktörün KONTAGI bozulmuş olabilir

Forum istatistikleri

Konular
128,108
Kullanıcılar
449,809
Son üye
yucelsenolgm

Yeni konular

Geri