Motora göre nasıl pompa seçilir?

bsfrot

Paylaşımcı üye
Elektrik motoruna göremi hidrolik poımpa , hidrolik pompasına göremi elektrik motor seçilir?Mevcut olan bir preste 22 KW motor var ve elektrik motor basınçta kendi kendine duruyor...

Tecrübesi olan arkadaşlardan yardım bekliyorum teşekkürler?

Bunun ne gibi hesapları vardır?

şimdiden telşekkür ederim..

Moderatör tarafında düzenlendi:
Motor gücü hesaplama
P = ( p x Q ) / 540
P : motor gücü ( kiloWatt ; kW )
p : pompa basıncı ( bar )
Q : pompa debisi ( litre / dakika )
Not : Motorun verimi 0,9 alınmıstır.

bende gecen gün aynı sıkıntıyla karşilastım motoru kontrol ettim pompayı kontrol ettim hersey sağlam hatta pompayı servisine gönderdim içini acamadıgımız için içindeki pistonlar kesmiştir diye düşündüm. Sorun yağda cıktı yağ değişim zamanı geçtiği için pompa yüke girdiğinde basıncını kaybediyordu yağ özelliğini kaybettiği için sıkıntı yasamıstık bilgin olsun

sayın bsfrot arkadaşım oncelıkle sunu soyleyeyım hıdrolık presınin piston çaplarını verırsen bırde ulaşmak ıstedıgın basıncı soylersen sıze pompa motor onerebılırım. mevcut motorunu kullanmak ıstıyorsanda pompanı ufalt pompam ıyı dersende motorunu buyult.bana piston çaplarını ver güzel bi pompa secelım presın hem seri çalışsın hemde ıstedıgın verımı al..

hidrolik problemlerinizi danışabilirsiniz
sükrü arkadaşımız piston çaplarını ve istediği basıncı sormuş piston çaplarını verip sadece arkadaşımızın ulaşmak istediği kuvveti bildirmesi gerekiyor birde piston borusunun iç bve dış çapı lazım

Forum istatistikleri

Konular
127,954
Kullanıcılar
449,604
Son üye
baba pero

Yeni konular

Geri