Motora göre kontaktör ve termik seçimi seçimi

06kdr23

Üye
Daha önce frenleme yaparak sizlerin sayesinde çözdüğüm sistemde değişiklik yapacağım..
Bu makina sunta kesme makinası keserken yüke biniyor..
1.sorum:Elimde 4 kw 7.4 a ve 0.55kw 2.2 a 380 motor var..
Bu motorlara göre kac kw kac amper konntaktör ve termik kullanmam gerekir?
2.sorum: 50 a diyot üzerinden kontaktor yardımıyla frenleme yapıyorum..burda kullanacagım kontaktörün kw sı ve kac amper olması gerekir..

Son sorum ise bu sisteme kullanmam gereken trafo ne kadarlık olmalı ?
Yardımlarınız için şimdiden tesekkür ederim..

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Ekli bilgiler yararlı olabilir.

Ekli dosyalar

• Federal şalt seçim.rar
    13.9 KB · Görüntüleme: 108
  • Motor şalt seçimi.rar
    9 KB · Görüntüleme: 137
Hocam malesef acamadım ve o şekilde cözebilecegim bir sey degil..ben sadece tavsiyelerinizi bekliyorum..bu motorlara bu kon.bu termik ve bu trafo gibi..

Motorlari direk kaldiracaksin heralde,4 kw motor 7.4 amper cekiyorsa motor koruma salteri secip uzerindeki akim atar potundan 7.4 A ayarlayabilirsin,3rv1021 1ha10 siemens bu motor icin uygundur,siemens in katalogu mevcut nette diger motor icin ordan bulabilirsin,kontaktor guce gore secilir motor gucunde ve ya bir ust gucte secilir,bence butceniz uygunsa bi ust gucte secin kontaklarin yipranmasini azaltirsiniz,termik role motor kalkisina gore degisik akim degerlerinde ayarlanıyor, siz konraktorle motor arasina seri baglatacaksiniz yani motorun nominal akimina ta da en fazla 1.2 katina atarlayiniz,
Salter kontaktor termik role vb ekipmanlar icin her markanin nette katalogu mevcut

Anladıgım kadarıyla 4kw 7.4 amper motora 9 amper kontaktor yeter..termik olarakta 7-10 arası bi termik yeterli olacaktır..

arkdaşlar sunta kesiminde bende bir makina yapmak istiyorum.
30 mm sunta kesiminde (testere dış çap 350 mm) kaç kw motor kullanmalıyım

Forum istatistikleri

Konular
128,161
Kullanıcılar
449,919
Son üye
Serdar.59

Yeni konular

Geri