Motor Yanmış Olabilir mi?

elemor

Üye
Merhaba arkadaşlar,

Öncelikle hemen belirteyim elektronik teknik bilgim yok. Sadece deneme yanılma, sök tak.

Karar verip tamir edileceği için hızlı cevap almak amacıyla bir kaç forumda da ilgili başlığı açtım.

Aşağıdaki kart bir ekmek yapma makinesine ait. Pişirme bölümünde sorun yok. Motor ile ilgili kartta aşağıdaki bölüm yanmış. Motordan akım geçiyor. Akım ölçere bağlayıp motoru çevirdiğimde akım üretiyor. Motora giden sigorta yok.

Bir ustaya gösterildi motor yanmış dedi. Motorun sağlam olma ihtimali var mı?

Ekli dosyalar

• kart.jpg
    kart.jpg
    106.7 KB · Görüntüleme: 49
motoru başka bir ustaya gösterin kartın resmini göremediğim için kart hakkında yorum yapamıyorum

Orda s yapan yer sigorta işte. Orası yanmış. Telle birleştir dene

İlginç bir sigorta yorumlaması varmış firmanın. Kalıcı çözüm için nasıl bir şey yapabilirim? Önerebileceğiniz bir sigorta veya direnç var mı? Parçalardan tam olarak anlamadığım için mümkünse resimle gösterebilir misiniz?

Ben bir kaç aleti aşağıdaki sigorta ile onardım ama onlar doğrudan elektrik geçen bir kablo arasına yerleştirilmişti. Böyle bir devrede nasıl bir direnç veya sigorta kullanılabilir? Büyük ihtimalle belli bir değeri vardır bunun.

https://www.kontrolkalemi.com/forum/attachments/sigorta-jpg.55712/
Bu arada ekmek yapma makinesi 650 W

Ekli dosyalar

• sigorta.jpg
    sigorta.jpg
    35.7 KB · Görüntüleme: 21
Son düzenleme:
önce patlayan kanalı tamir et(ince bir kablo ile devreyi tamamla) o termik sigorta malzeme satan yerden temin edebilirsin. öteki yüzünde neler var görürsek değişmesi gereken parçaları söyleyebiliriz.

Sigorta üzerinde yazanlar

SEFUSE SF240E
JET240C
<PS>E10A 250V
1872

Devrenin diğer yüzünün resmini evde çekip gönderirim. Bol miktarda direnç vardı diye hatırlıyorum. (Direnç sigorta resmini bugün gördüğüm için direnç diyorum)

Forum istatistikleri

Konular
127,952
Kullanıcılar
449,599
Son üye
Gksn

Yeni konular

Geri