Motor yanıyor

Replay_

Üye
1.1 kw lik bir motor var cila makinasına bağlı. Üzerinde Cp = 32uF/400 V ve Cd = 80uF / 250 v iki kondansatör var . 32 uF olan eridi degistirdim ama motor gene sargıları yakıyor. Kondansatör değerleri etikette yaziyor. Yardim pls

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Role dediğin, AHNUR arkadasın bahsettiği, merkezkaç anahtar, kalkıış kondanmsatörune seri bağlıdır, onun kontakları geçirmezse, o kondansatör devre dısı kalır ve motor normal kalkamaz.

Role dediğin, AHNUR arkadasın bahsettiği, merkezkaç anahtar, kalkıış kondanmsatörune seri bağlıdır, onun kontakları geçirmezse, o kondansatör devre dısı kalır ve motor normal kalkamaz.

Stator sargılarından bir tanesi oluğun içinde kaynamış biribirine. Disardan bakınca sadece kopmua sargi ipleri gozukuyordu.Motoru dağıtarak çözebildim suan sarımda

Forum istatistikleri

Konular
128,124
Kullanıcılar
449,832
Son üye
SametKepenek

Yeni konular

Geri