motor tuning ayarlari nasil hesaplanir ?

Ekli dosyayı görüntüle 46248
Ekli dosyayı görüntüle 46249
5. adımda gitmek isteğin değeri yazıyorsun durduğu yeri işaretle gittiği yere kadar ölçeceksin işlem yaparken durdurma kendisi duracak!!
Ekli dosyayı görüntüle 46250
7. adımda ölçtüğün mesafeyi yazıp tamam de MDI satırında deneme yap o eksen için doğru ise devam yanlış ise tekrar yap. Her eksen için yapacaksın bu ayarı hareketleri sen durdurma kendisi duracak!!
Ekli dosyayı görüntüle 46251
Ekli dosyayı görüntüle 46252

Çok teşekkür makinadan 30 mm kare parça istedim 29.2 mm olarak cevap verdi benim için iyi bir değer sayılır hedefim 0 hata payı ama sanırım step motorla bu imkansız tabi hobi Cnc ilede imkansız
Buraya kadar tamam ancak şöyle sorunum var makina parça işlemeden önce istediğim referanslara çok yavaş geliyor motor 2 amper, sürücü 1.9 a ayarlı calibration sonra mdi sekmesinden istediğim kadar git dediğimde gitmeye çalışıyor ama aşırı yavaş işleme yaparken istediğim f değerinde gidiyor ama deneme yaparken tık tik. Tik. Diye gidiyor sebebini bulamadım

Slm motor kalibrasyon ayarlarını yapıyorum hassas bir şekilde ve mdi alt2 den y 10 mm git diyorum gidiyor sonra y-10 git diyorum bu sefer 10 mm veya 20 mm fazla gidiyor neden y artiya doğru eksiye farklı ve yanlış gidiyordur x için de ara ara olabiliyor bu arada y çift motor Slave olarak ayarlı y ve Slave motor tunning degerlerim aynı yaptığım halde sorun bu

arkadaşlar, motor tuning ayarları ile cam lerken belirlediğimiz feedrate ayarı farklı şeyler değil mi? yanı makinanın parça işlerken ki hızını doğrudan etkileyen camlerken girdiğimiz feedrate değeri? peki o zaman motor tuningde yaptıklarımızın ayarı yalnızca kalibrasyon için hız ile ilgili değil anladıgım kadarıyla

Slm motor kalibrasyon ayarlarını yapıyorum hassas bir şekilde ve mdi alt2 den y 10 mm git diyorum gidiyor sonra y-10 git diyorum bu sefer 10 mm veya 20 mm fazla gidiyor neden y artiya doğru eksiye farklı ve yanlış gidiyordur x için de ara ara olabiliyor bu arada y çift motor Slave olarak ayarlı y ve Slave motor tunning degerlerim aynı yaptığım halde sorun bu
X 10mm dediginizde 0 degerine göre 10mm gitmiş olur. Eger geriyede 10mm gidecekseniz x 0 yazmanız yeterlidir. Yani g1 x40 dediginizde 20mm geriye gelecekseniz tekrardan g1 x20 yazmanız gerekir. Eğer g1 x-20 yazarsanız 60mm geriye gidecektir. Makinr sıfırlama kordinatlarına göre 20cm ye git 60 cmye git demiş oluyoruz. Eksi degerle ise sıfır altına işlem yapmış oluruz.

Forum istatistikleri

Konular
128,128
Kullanıcılar
449,843
Son üye
hvncrblt

Yeni konular

Geri