Motor Tanıma?

motora baktıgımızda hangi motor ne tür motor oldugunu nasıl anlarız bilgi istiyorum ??

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
motorların üzerinde özelliklerini belirten etiketleri vardır.
MEGEP dökümanlarında motorlarla ilgili bir çok döküman bulabilirsin

işte aradım çok karışık bişey bulamadım hocam sende döküman varsa ??

Hiç bir motor şu tip diye ayrılan özeliklere sahip deyil aynı motor değişik firma üretümlerinde değişik görünümde olabilir.
Elektrik motorları Etiketinde yazılı özeliklerinden ne tip bir motor olduğu anlaşılır. birde tercübeli kişiler motora bakınca yaklaşık olarak ne tip motor olduğunu bilir.
Aşağıda motor çeşitleri var incele özelikle motor yazan döküman.

https://www.kontrolkalemi.com/forum/attachments/ac-ve-dc-makineler-pdf.28402/

Etiketi yoksa mümkün değil anlaşılmaz. ya da elektrik şemasına bakman lazım

Elk. motoruna dısardan bakıldıgında, tüm gövde kapalı ve üzerınde sogutma kanalları varsa, AC. asenkron motordur. Eger fan tarafında karsılıklı iki kağak varsa, fırcalı motordur Dc veya AC . kollektörlü Şrayge motor olup olmadıgını anlamak içinse, kapakları acıp bakmak gerekir. İki veya dört fırca karsılıklı baglısya Dc motordur. Kollektör üzerine çok sayıda ve kayarlı fırca düzeneği varsa, AC Şreayge motordur.

3 fazlı motor klemesinde yıldız-üçgen yol vermede köprüleri nasıl atıyoruz? köprü kullanılmadıgını duydum dogrumudur?

Forum istatistikleri

Konular
128,118
Kullanıcılar
449,822
Son üye
hamidettin

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri