Motor türü

bakambi

Üye
Herkese merhaba tavan arasını kurcalarken şu şekilde bir motor geçti elime neyden söktük oraya bıraktık bilmiyorum bu motor 12 volt mu 220 volt mu hangi gerilim ile çalıştırmak lazım

Ekli dosyalar

• IMG_20220926_003921.jpg
    IMG_20220926_003921.jpg
    166.1 KB · Görüntüleme: 30
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Herkese merhaba tavan arasını kurcalarken şu şekilde bir motor geçti elime neyden söktük oraya bıraktık bilmiyorum bu motor 12 volt mu 220 volt mu hangi gerilim ile çalıştırmak lazım
elektrikten anlamam ama liseye kadar okudum. orada 240 volt yazıyor galiba, 50 hz ne demek onu pek çıkartamadım . gözlüklerim hatalı gösteriyorsa arkadaşlarım beni uyarsın. birde elaktringçi bir usta demişti. "elektrik çok adidir; hem gevşekliği sevmez, hem de her zaman kısa yolu tercih eder" diye. siz yine de dikkatli olun orada kısa yol olmayın. bakınız galaksi dışından bile uyarı gelmiş yerinde mışıl mışıl uyusun

220 volt, 50 hz, dediğine göre, evdeki elektrikle çalıştırabilirsin. Etiketde, 240 volt yazıyor, zaten.

Forum istatistikleri

Konular
128,125
Kullanıcılar
449,837
Son üye
betül hüsrevoğlu

Yeni konular

Geri