Motor seçimi için yardımm!!

Merhaba arkadaşlar forumda yeniyim küçüklüğümden beri elektroniğe meraklıyım ve ortaokula gidiyorum. arduino ile bir proje yapıyorum şifreli kapı ama demir kapının kilidini nasıl hangi motorla açacağımı bilmiyorum yardım ederseniz sevinirim şimdiden teşekkürler...

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
..hazır elektrikli kilitler var.

..bu durumda kilidin resmi lazım.

IMG_20180824_193551.jpg

Motora gerek yok.Elektro mıknatıs ve yay işini görür.

Bu seleneoid güzelmiş. Tabiki çalışma şekli olarak işini görür ama gücü yeterlimi ona senin karar vermen lazım.Neticede nasıl bir mekanizma tasarlayıp o mekanizmayı ne kadar düzgün imal edeceğin sana kalmış.

Zaten otomatik dış kapı kilitlerini incelersen sana net fikir verir nasıl bir şey yapman gerektiği hakkında.

Bu seleneoid güzelmiş. Tabiki çalışma şekli olarak işini görür ama gücü yeterlimi ona senin karar vermen lazım.Neticede nasıl bir mekanizma tasarlayıp o mekanizmayı ne kadar düzgün imal edeceğin sana kalmış.

Zaten otomatik dış kapı kilitlerini incelersen sana net fikir verir nasıl bir şey yapman gerektiği hakkında.
Bende otomatik kilit almaya karar verdim onun butonunu kullanarak kapıyı açıcağım teşekkürler cevaplarınız için birde arduino ile ilgili sorularım için arduinoya yeni konu mu açıyım burdan mı devamediyim

Bende otomatik kilit almaya karar verdim onun butonunu kullanarak kapıyı açıcağım teşekkürler cevaplarınız için birde arduino ile ilgili sorularım için arduinoya yeni konu mu açıyım burdan mı devamediyim

Ardiuno konusunda önce forumu ve neti araştır.Muhtemelen senin ihtiyacın olan konu daha önce bir şekilde bir yerde tartışılmıştır.Değişik bir konu kaynak yok dersen ilgili konunun altına aç başlığı ki yeri gelipte aynı şeyi arayan arkadaşlar konuyu bulup okuyabilsin.

Forum istatistikleri

Konular
128,173
Kullanıcılar
449,936
Son üye
AsilOzgenc

Yeni konular

Geri