Motor Sargı Uçlarını Nasıl Kodlarız?

Benim bildiğim motor klemens bağlantı şekli şu şekilde olmalıdır.

5Ki1cO.jpg

Bobin gurupları iki uç olarak 6 tane şeklinde dışarıya çıkar buna göre elimize bir ölçü aleti alıp başlarız ölçmeye

Her hangi bir bobine probun birini tuttuk sabit olarak ve diğer probu gezdiririz hangisinde gösterdi ise deriz ki bu iki uç bir bobin gurubudur ve bu uçların bir tanesini alıp klemensin en üst en soldaki cıvatasına tuttururuz diğer ucunu da en alt ortada olan cıvataya tuttururuz.

Geriye kalan uçları yine aynı şekilde buluruz ve bulduğumuz uçların birini üst orta cıvataya tutturup diğer ucunu da alt sağ cıvataya alırız geriya kalan uçları ise üst sağ ve alt sol cıvatalara tutturduk mu fıstık gibi bir bağlantı yapmış oluruz.

Kodlama işine gelirsek

üst sol = U üst orta = V üst sağ W

alt sol = Z alt orta = X alt sağ = Y olur

Ben bütün işlerimi bu şekilde yapıyorum hiç sorun da yaşamadım ama forumdaki diğer ustalarımız bana ne derler bilmiyorum ;)

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,852
Son üye
ddknght

Yeni konular

Geri