Motor sürucüsü

ogu1923

Üye
Asenkron motoru plcde hiz kontrorlu yapicam surucuyu motora plcde baglanti semasinda nasil baglarim

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
PLC ile sürücüyü nasıl haberleştirecekin..
Surucu bilgisi yok bana sadece şema lazim olayin aslı şu benim 3 tane butonum var butonlarin her biri motoru farkli bi hizda calistiriyo s71200 dcdcdc de yapicam bu işi motor kontrol karti 0-10v caliscak baglanti semasini cizicem rolenin acik kontagindan direkt kontaktore gidemem cunku analog veri bu surucu tasarlicam mecbur iste tam bu noktada takildim baglanti nasil olmali

Sürücünün dijital inputlarına mandal anahtar bağla istediğin hızıda ata hangisini açarsan o hızda dönsün basit bir iş için plc ye gerek yok bence

Memocan'a katılıyorum. Sürücülerde Start, stop, DI 1, DI 2 gibi klemensler var. Bana kalırsa eğer senin prosesin için bir sorun olmazsa Start ile beraber Min frekansta çalışsın DI 1'i aktif ettiğinde atadığın frekansa çıksın. DI 2'yi aktif ettiğinde ise istediğin diğer frekans devreye girsin. Diğer bir yol ise;

PLC'ye göre daha ucuz bir yöntem olabilir. 0-10 VDC Kademeli güç kaynağı bul. Güç kaynağının kademeli olarak bölünmüş gerilimlerini Sürücünün 10K pot ile hız ayarlarığın 0-10VIN ucuna bağla. Örnek olarak bir uygulama yaptım ama işini görür herhalde. Eksik veya unuttuğum bir şey varsa ustalarım düzeltsin lütfen.

Ekli dosyalar

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    97.6 KB · Görüntüleme: 27

Forum istatistikleri

Konular
128,164
Kullanıcılar
449,927
Son üye
yusuf2023

Yeni konular