Motor sürme sorunu

Ölçtüm abi adaptörde herhangi bir düşüş yok.Sürekli 15.1 ---15.2 volt civarlarında veriyor.
Sanırım sorunumuz kart.
Ölçtüm abi adaptörde herhangi bir düşüş yok.Sürekli 15.1 ---15.2 volt civarlarında veriyor.
Sanırım sorunumuz kart.
Bu arada teşekkür ediyorum yardımların için abim.

Tamam, sorun büyük ihtimalle bu tür "power supply" ların koruma kısmında.
Şimd , siz motoru aniden ters dönmeye zorlayınca "zıt elektro motor kuvveti" ile oluşan akım bu adaptörünüzü kısa devre ediyor. (Kısa devre olmamasına rağmen)
Çözümü basit: Power Supply, (yani metal kutu adaptörün) + çıkışına seri diyot takacaksınız.
Diyot en az 7Amper olmalı, siz 10 amper tercih edebilirsiniz.
Kolay gelsin

Tamam, sorun büyük ihtimalle bu tür "power supply" ların koruma kısmında.
Şimd , siz motoru aniden ters dönmeye zorlayınca "zıt elektro motor kuvveti" ile oluşan akım bu adaptörünüzü kısa devre ediyor. (Kısa devre olmamasına rağmen)
Çözümü basit: Power Supply, (yani metal kutu adaptörün) + çıkışına seri diyot takacaksınız.
Diyot en az 7Amper olmalı, siz 10 amper tercih edebilirsiniz.
Kolay gelsin
Ama abi Trafo ile de yapıyorum aynı hatayı alıyorum.

Özelden yazabilir misin abi telefon numarası vereyim sana.Ben yazamıyorum maalesef.

Elektronik kart olan uygulamalarda motoru dediginiz gibi aniden durdurma aniden calistirma aniden yon degistirme yapmamalisiniz eger yaparsaniz bahsettiginiz sorunlarin olusmasindan kacinamazsiniz.

Yapmaniz gereken motoru pwm teknigi ile surmeniz. Motor dusuk voltajla harekete gececek/duracak. Motoru voltaj degistirerek nominal dev'r sayisina cikartacaksiniz.

Boyle yaparsaniz hem beslemede cokme yasamazsiniz hem de motorda silekelenme hareketi gozlenmez.

Forum istatistikleri

Konular
128,149
Kullanıcılar
449,892
Son üye
bekmezci

Yeni konular

Geri