Motor sürücüsü ile yol verme

Herkese çok teşekkürler arkadaşlar. ben uygun bir köprü bulmaya çalışayım. en kötü ihtimalle kablo ile köprüleriz.
Kardeşim farklı yollardan aynı şeyler söylenince kafan karıştı anlaşılan...
Motor bağlantılarına dokunmana gerek yok.
Sadece sürücü tarafında aynı faza gelen kabloları(büyük olasılıkla aynı renkler) birlikte bağlaman yeterlidir.
Yani kontaktöre ile bağlıyken aynı faza gelen kabloları sürücü çıkışına birlikte bağlayacaksın.

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Bir kablo her zaman iki kablodan iyidir bir invertör veya motor değişiminde sürekli dalgınlıkla yanlış bağlama riski vardır iki santim kabloyla köprü yapmak en mantıklısıdır benim görüşüm...

Kardeşim farklı yollardan aynı şeyler söylenince kafan karıştı anlaşılan...
Motor bağlantılarına dokunmana gerek yok.
Sadece sürücü tarafında aynı faza gelen kabloları(büyük olasılıkla aynı renkler) birlikte bağlaman yeterlidir.
Yani kontaktöre ile bağlıyken aynı faza gelen kabloları sürücü çıkışına birlikte bağlayacaksın.
İlk başta bende öyle yapmayı düşündüm ama arkadaşların dediği gibi iki kablo ile uğraşmaktansa tek kabloyu sürücüye gireriz motor tarafında da üçgen köprü yaparız. bu daha iyi olmaz mı?

Bir kablo her zaman iki kablodan iyidir bir invertör veya motor değişiminde sürekli dalgınlıkla yanlış bağlama riski vardır iki santim kabloyla köprü yapmak en mantıklısıdır benim görüşüm...
bence de haklısınız.

Moderatör tarafında düzenlendi:
İlk başta bende öyle yapmayı düşündüm ama arkadaşların dediği gibi iki kablo ile uğraşmaktansa tek kabloyu sürücüye gireriz motor tarafında da üçgen köprü yaparız. bu daha iyi olmaz mı?
Kardeşim mevcut kabloları kullanacaksanız mecburen her ikisinide kullanacaksınız. Yoksa tek kablonun kesiti kurtarmaz. Her iki kabloyuda üst üste bağlayacaksınız. İlla araya köprü atmaksa, tercih sizin.
Yok kabloyu değiştirip uygun kesitte tek kablo çekerim diyorsanız, yine tercih sizin.
Motor gücünüzü bilmiyorum ama kablo fiyatlarını bildiğinizi umuyorum.

Kardeşim mevcut kabloları kullanacaksanız mecburen her ikisinide kullanacaksınız. Yoksa tek kablonun kesiti kurtarmaz. Her iki kabloyuda üst üste bağlayacaksınız. İlla araya köprü atmaksa, tercih sizin.
Yok kabloyu değiştirip uygun kesitte tek kablo çekerim diyorsanız, yine tercih sizin.
Motor gücünüzü bilmiyorum ama kablo fiyatlarını bildiğinizi umuyorum.
Bilgilendirme için teşekkürler, çok faydalı oldu benim için. motor 30 kW mevcut kablolarımız 25 lik.

Forum istatistikleri

Konular
128,126
Kullanıcılar
449,838
Son üye
sarioglu_55

Yeni konular

Geri