motor sürücüleri ile yapılabilecek senaryolar

arkadaşlar merhaba

sürücüler hakkında detaylı bir bilgi kitaplarda bile bulmak zor olduğu için böyle bir konu açayım dedim.kullanıcı arkadaşlar, motor sürücüleri ile yapabileceğimiz tüm seneryoları bu başlık altında sıralarsa ,diğer kullanıcılar açısından çok faydalı olacaktır.
koay gelsin

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
arkadaşlar merhaba

sürücüler hakkında detaylı bir bilgi kitaplarda bile bulmak zor olduğu için böyle bir konu açayım dedim.kullanıcı arkadaşlar, motor sürücüleri ile yapabileceğimiz tüm seneryoları bu başlık altında sıralarsa ,diğer kullanıcılar açısından çok faydalı olacaktır.
koay gelsin
arkadaşlar merhaba
aşağıda sürücüler ile alakalı bildiğm seneryoları sıralıyorum:
1-seçici anahtar ile değişik devir seçeneği örnek:1. kd.150d\dak -2. kd. 500 d/dak gibi...
2-sıcaklık çevirici ile devir kontrolü
3-potansiyemetre ile devir kontrolü
4-basınç transmitteri ile devir kontrolü
5-sıralı olarak motorlara yol vermek
başka neler yapılabilir?bu konuda açıklamalar bekliyorum
kolay gelsin

Son düzenleme:
Hız /frekans knotrulu için, potansiyotmere yerıne butonlarla hız artırımı ve eksiltilmesi yapılabilir.
Limit siviçlerle, yön kontrolü yapılabilir.
İplik bobini sarımlarında travers kontrolü yöntemi ile sarım yaptırılabilir..
1. motor master (ana motor) 2. motor (slave) uydu, kabul edilip birden fazla motor arasında devir kontrolü yapılabilir.
Tork kontrolü sayesinde, cevresel hız sabir tutularak, Tekstilde, hasıl makınlarında, plastık sanayınde vs. de sarım yaptırılır....

Forum istatistikleri

Konular
128,154
Kullanıcılar
449,897
Son üye
alcaponee

Yeni konular

Geri