Motor sürücüleri

Merabalar

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Merabalar elimde nordak inverter var bu motor sürücüsü motoru sağ ve sola çeviriyor yanlız sağ-sol girişi eksi on volt artı onvolt yani karttan bu şekilde geliyor inverter biraz pahalı yerine abb takalım dedik oda onun 4 katı pahalı ne yapabiliriz

Merabalar elimde nordak inverter var bu motor sürücüsü motoru sağ ve sola çeviriyor yanlız sağ-sol girişi eksi on volt artı onvolt yani karttan bu şekilde geliyor inverter biraz pahalı yerine abb takalım dedik oda onun 4 katı pahalı ne yapabiliriz
-10....+10V girişli bir invertöre ihtiyacınız var demek ki.
Zira kontrol kartınız bu sinyalle hem hızı hem de yönü belirliyor.
Benim kullandığım invertörlerin girişi hep 0...+10V şeklinde, yönü sadece dijital girişlerle değiştirilebiliyor.

Telemecanik, ATV32... 312 71' gibi serilerinde, AI1 AI2 girişlerine + ve - girişleri, com terminalinede 0 "0" uygulanadıgınızda bu işler oluyr. Başka markalarda vardır. Ben, uygulama yaptıgım için belirttim..

Size en yakın satış ve servisi olan markayı tercih ediniz..

-10....+10V girişli bir invertöre ihtiyacınız var demek ki.
Zira kontrol kartınız bu sinyalle hem hızı hem de yönü belirliyor.
Benim kullandığım invertörlerin girişi hep 0...+10V şeklinde, yönü sadece dijital girişlerle değiştirilebiliyor.
Elimde inverter var ama çok pahalı ben uygun yapmak istiyorum abb 0.75 kW yirmibeşbin YTL nordak beşbin ytl ben normal inverterle sürmek istiyorum

Moderatör tarafında düzenlendi:
Bu fiyatlar çok uçuk, sayın @zeybek in dediği gibi schneider' in ürünlerinde var. Mesela Altivar 320 Book denilen yeni bir modelinde var. 0,75kW ının liste fiyatı 385 Euro imiş.

1610966315536.png

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,598
Son üye
kadir12366

Yeni konular

Geri