Motor Koruma Şalteri mi, Yoksa Termik Koruma mı Daha İyidir?

Merhaba aslına bakarsan ikisi arasında pek fark yok, termik röleli sistemde kumandayı termik üzerinden döndürürken MKŞ bu ikisini birleştirmiş olanı

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
motor koruma şalteri en pratik ve montaj kolaylığı olan bir elemandır. ama kullanılan motor kullanım şartlarında kritik akım noktalarına uzun süreli maruz kalma durumlarında termik kullanılmasında fayda vardır. burada en önemlisi motor akımına uygun şalteri seçmek ve ayarlarını yapmaktır.

motor korumayı tercih etmelisin

ben diğer arkadşların tesbitine katılmıyorum neden derseniz motor koruma hem şalter hemde termik görevinde ama unutulan bişi var buradaki iki termiğinde hassasiyetidir ben yılllarca termik kullandım bi tane motorun yandını görmedim burda onemli olan uygun termik seçimii şalter pano yer montaj kolaylığı diyosunuz ama bide işin dorusuu na bakmak lazım motorkorumayı takınca onun önüne şalter takmıcanmıı yanlıışş doğrusu şu arkadaşş c tip şalter faz rölesi kontaktör termik rölesi motor
kolay gelsin

bence kaçak akım rölesi de tak maksat motoru korumaksa su nem vs.

Moderatör tarafında düzenlendi:
O zaman masraf bakimin
arkadaşlar motor koruma = termik + sigortadır yani termik atığı zaman kumanda gerilimini keser ama motor koruma atığı zaman hem gücü hemde kumanda gerilimini keser yani eskidenmiş termik kulanmak bana göre artık her yerde motor koruma kulanmak gerekir hem panoda yer tasarufu hemde güvenlik açısından daha emliyetli

O zaman mkş mantıklı yorumlar gayet açık ve net hem faz koruma rölesi olarakta kullanabiliyoruz

Forum istatistikleri

Konular
128,120
Kullanıcılar
449,824
Son üye
Lecterer

Yeni konular

Geri